Filmy globus

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje globus. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Dyktator 7.8

W pewnym kraju władzę obejmuje dyktator Adenoid Hynkel. Próbuje wycisnąć pieniądze od bankierów żydowskich. Kiedy ci mu odmawiają, rzuca na biedotę żydowską swych siepaczy. Prześladowania dotykają Charliego, golibrodę żydowskiego. Jego zakład zostaje spalony, a on sam trafia do obozu koncentracyjnego. Po jakimś czasie ucieka jednak przebrany w mundur. Tymczasem Hynkel beztrosko poluje na kaczki. Przypadek sprawia, że dyktatora aresztuje policja. Jego miejsce zajmuje Charlie...

Tajemnica nocy wigilijnej

W Sabaudii, 24 grudnia. Gaspard Cornusse (Harry Baur) producent globusów mieszka z córką Catherine (Renée Faure). Baron Roland de la Faille (Raymond Rouleau), który zwiedził cały świat w nadziei znalezienia "idealnych powiązań", wraca do domu. Podczas, gdy Cornusse zakłada strój Mikołaja, zostaje skradziony pierścień z przedszkola. Inny Święty Mikołaj zostaje znaleziony zamordowany. Ale to nie Cornusse. Policja wyjaśnia sprawę, a Baron zakochuje się w Catherine.

Słowa kluczowe