Filmy globus

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje globus. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Dyktator 7.8

Pełna paradoksów i niezwykle odważna komedia, w której Charles Chaplin postanowił zabawić się swoim scenicznym wizerunkiem, by przestrzec świat przed skutkami totalitaryzmu. Tym razem niezdarny Charlie Włóczęga jako żydowski fryzjer okaże się łudząco podobny do pewnego charyzmatycznego dyktatora, który jest tak wszechmocny, że ze strachu przed samym sobą musi trzymać się zasłony. Choć fryzjer i dyktator są kompletnie identyczni, tylko jeden z nich może stracić życie za to, że jest Żydem i brunetem. Jednak seria przypadków i pomyłek sprawi, że pewnego dnia role się odwrócą...

Tajemnica nocy wigilijnej

W Sabaudii, 24 grudnia. Gaspard Cornusse (Harry Baur) producent globusów mieszka z córką Catherine (Renée Faure). Baron Roland de la Faille (Raymond Rouleau), który zwiedził cały świat w nadziei znalezienia "idealnych powiązań", wraca do domu. Podczas, gdy Cornusse zakłada strój Mikołaja, zostaje skradziony pierścień z przedszkola. Inny Święty Mikołaj zostaje znaleziony zamordowany. Ale to nie Cornusse. Policja wyjaśnia sprawę, a Baron zakochuje się w Catherine.

Słowa kluczowe