Filmy globus

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje globus. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Dyktator 7.8

Satyra na nazistowskie Niemcy. Akcja rozgrywa się w Tomanii, którą rządzi dyktator Hynkel. Charles Chaplin wystepuje w dwóch rolach: dyktatora oraz prześladowanego wraz z innymi żydami fryzjera, który zostaje osadzony w obozie koncentracyjnym. Dzięki podobieństwu do dyktatora Hynkla, fryzjerowi udaje się uciec z obozu. Wszyscy myslą, że żydowski fryzjer to dyktator.

Tajemnica nocy wigilijnej

W Sabaudii, 24 grudnia. Gaspard Cornusse (Harry Baur) producent globusów mieszka z córką Catherine (Renée Faure). Baron Roland de la Faille (Raymond Rouleau), który zwiedził cały świat w nadziei znalezienia "idealnych powiązań", wraca do domu. Podczas, gdy Cornusse zakłada strój Mikołaja, zostaje skradziony pierścień z przedszkola. Inny Święty Mikołaj zostaje znaleziony zamordowany. Ale to nie Cornusse. Policja wyjaśnia sprawę, a Baron zakochuje się w Catherine.

Słowa kluczowe