Filmy ekspedycja naukowa

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje ekspedycja naukowa. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Anihilacja 6.3

Pięć kobiet wyrusza do odizolowanej strefy, gdzie tajemnicza anomalia przemienia wszystko wokół.

Zagubieni w kosmosie 5.7

Rok 2058. Ziemia jest przeludniona, jej zasoby naturalne ulegają dramatycznemu wyczerpaniu. Jedynym ratunkiem dla rodzaju ludzkiego wydaje się być kolonizacja innej planety. Naukowcy budują specjalne wrota, które pozwalają poruszać się szybciej niż światło, jednak tylko wtedy, gdy istnieją drugie takie wrota u celu podróży. Rola „kolumbów”, którzy jako pierwsi mają dotrzeć na odległą planetę Alpha Prime przypada rodzinie Robinsonów. Profesor John Robinson (William Hurt (I)), jego żona Maureen (Mimi Rogers), ich córki Judy (Heather Graham) i Penny (Lacey Chabert) oraz syn Will (Jack Johnson) wyruszają na podbój kosmosu. Za sterami imponującego statku „Jupiter 2” siada odważny i urokliwy „intergalaktyczny Casanova” – major Don West (Matt LeBlanc). Niestety, na pokładzie znajduje się też czarna owca – doktor Smith (Gary Oldman), którego celem jest sabotowanie misji...

Pterodaktyl 4.2

Po trzęsieniu ziemi na górze Ararat, z jaj ukrytych tam przed wiekami, wykluwają się małe pterodaktyle. Kilka miesięcy później wybiera się tam ekspedycja naukowa prof. Lovecrafta. W tym samym czasie w okolicznych lasach pojawiają się amerykańscy komandosi. Wkrótce obie grupy jednoczą siły, w walce z dorosłymi już pterodaktylami.


Przeciwciało 4.8

W głąb ciała terrorysty wyrusza zminiaturyzowany statek z kilkorgiem ochotników.

Obcy z głębin 7.0

„Obcy z głębin” przedstawia relację z serii ekspedycji w głąb hydrotermalnych otworów w oceanie, gdzie bardzo gorąca i zmineralizowana woda daje schronienie najdziwniejszym zwierzętom na Ziemi – metrowym dżdżownicom ze krwistoczerwonymi ślepiami, ślepym białym krabom i zdumiewającej ilości białych krewetek. Wszystkie te stworzenia walczą między sobą o jak najlepszą pozycję przy gorących gejzerach. Stajemy przed wizualnym wyobrażeniem człowieka, który, podróżując w przestrzeni kosmicznej, obserwuje inne formy życia.

O Angliku, który wszedł na wzgórze, ale zszedł z góry 7.0

Jest rok 1917. Do małej wioski na północ od Cardiff przyjeżdża dwóch angielskich kartografów. Mają za zadanie zbadać wysokość góry nieopodal miasteczka, która jest lokalną chlubą i dumą, jako pierwsza góra w Walii. Kiedy jednak okazuje się, że owe wzniesienie jest tylko wzgórzem i nie może być zakwalifikowane jako góra, mieszkańcy miasteczka postanawiają powiększyć ją o brakujące 20 stóp i następnie doprowadzić do zmierzenia wysokości ponownie. Muszą tylko znaleźć sposób, aby zatrzymać kartografów w wiosce, co może się okazać pewnym problemem.

Sasquatch, the Legend of Bigfoot 4.0

Grupa naukowców organizuje ekspedycję w odludne obszary Kolonii brytyjskiej, by sprawdzić czy tereny te zamieszkiwane są przez legendarnego Sasquatcha. Przemierzając nietknięte ludzką stopą tereny trafiają w końcu, na ślady stworzenia, którego szukają.

Lost Continent 5.0

Podczas pierwszego lotu atomowej rakiety kosmicznej dochodzi do awarii i spada ona gdzieś na Oceanie Południowym. By jej szczątki nie wpadły w ręce wroga wyrusza tam sześcioosobowa ekspedycja ratunkowa. Z niewyjaśnionych przyczyn ekipa rozbija się na tej samej wyspie i mimo wypadku kontynuuje poszukiwania. W końcu po długiej wspinaczce udaje im się dotrzeć do rakiety, ale znajduje się ona na terenach gdzie wciąż żyją dinozaury.

Tarzan's Revenge 6.0

Grupa białych organizuje ekspedycję w głąb afrykańskich dżungli, by zdobyć rzadkie zwierzęta do zoo. W wyprawie bierze udział piękna Eleanor Reed, którą do swojego haremu pragnie zdobyć szejk Ben Alleu Bey. Tymczasem ekspedycja dociera na ziemie Tarzana, który zakochuje się w Eleanor.

Zdobycie bieguna 6.8

Podczas spotkania naukowców z całego świata, profesor Maboul demonstruje swój wynalazek, dzięki któremu zamierza podbić biegun północy. Gdy wszystko jest gotowe do wyprawy, Maboul wraz z kilkoma innymi śmiałkami wyruszają w drogę. Jak się wkrótce okazuje czeka ich sporo niespodzianek.

Słowa kluczowe