Filmy ekspedycja naukowa

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje ekspedycja naukowa. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Anihilacja 6.3

Pięć kobiet wyrusza do odizolowanej strefy, gdzie tajemnicza anomalia przemienia wszystko wokół.

Zagubieni w kosmosie 5.7

Jest niedaleka przyszłość. Na Ziemi zaczyna brakować miejsca dla zwiększającej się populacji ludzkiej. Jedynym wyjściem jest skolonizowanie oddalonej o setki tysięcy lat świetlnych planety Alpha Prime. Na pokładzie statku kosmicznego Jupiter 2 wyrusza ekspedycja badawcza pod dowództwem profesora Robinsona. Już od startu misję usiłuje udaremnić tajemniczy doktor Smith. Z jego winy Jupiter 2 ulega katastrofie i wypada z kursu. Profesor Robinson i jego załoga trafiają w niezbadane rejony wszechświata, gdzieś poza czas i przestrzeń. Teraz czeka ich wędrówka po najodleglejszych galaktykach, starcie z Obcymi i walka z doktorem Smithem...

Pterodaktyl 4.2

Mroczna tajemnica skrywana w czeluściach góry Ararat po milionach lat znów daje znać o sobie. Ekspedycja naukowa mająca za zadanie zbadanie wnętrza góry zostaje zaatakowana przez krwiożercze pterodaktyle, które według naukowców wyginęły przed milionami lat. Rozpoczyna się walka o przetrwanie.


Przeciwciało 4.8

W głąb ciała terrorysty wyrusza zminiaturyzowany statek z kilkorgiem ochotników.

Obcy z głębin 7.0

„Obcy z głębin” przedstawia relację z serii ekspedycji w głąb hydrotermalnych otworów w oceanie, gdzie bardzo gorąca i zmineralizowana woda daje schronienie najdziwniejszym zwierzętom na Ziemi – metrowym dżdżownicom ze krwistoczerwonymi ślepiami, ślepym białym krabom i zdumiewającej ilości białych krewetek. Wszystkie te stworzenia walczą między sobą o jak najlepszą pozycję przy gorących gejzerach. Stajemy przed wizualnym wyobrażeniem człowieka, który, podróżując w przestrzeni kosmicznej, obserwuje inne formy życia.

O Angliku, który wszedł na wzgórze, ale zszedł z góry 7.0

Jest rok 1917. Do małej wioski na północ od Cardiff przyjeżdża dwóch angielskich kartografów. Mają za zadanie zbadać wysokość góry nieopodal miasteczka, która jest lokalną chlubą i dumą, jako pierwsza góra w Walii. Kiedy jednak okazuje się, że owe wzniesienie jest tylko wzgórzem i nie może być zakwalifikowane jako góra, mieszkańcy miasteczka postanawiają powiększyć ją o brakujące 20 stóp i następnie doprowadzić do zmierzenia wysokości ponownie. Muszą tylko znaleźć sposób, aby zatrzymać kartografów w wiosce, co może się okazać pewnym problemem.

Lost Continent 5.0

Podczas pierwszego lotu atomowej rakiety kosmicznej dochodzi do awarii i spada ona gdzieś na Oceanie Południowym. By jej szczątki nie wpadły w ręce wroga wyrusza tam sześcioosobowa ekspedycja ratunkowa. Z niewyjaśnionych przyczyn ekipa rozbija się na tej samej wyspie i mimo wypadku kontynuuje poszukiwania. W końcu po długiej wspinaczce udaje im się dotrzeć do rakiety, ale znajduje się ona na terenach gdzie wciąż żyją dinozaury.

Zdobycie bieguna 6.8

Podczas spotkania naukowców z całego świata, profesor Maboul demonstruje swój wynalazek, dzięki któremu zamierza podbić biegun północy. Gdy wszystko jest gotowe do wyprawy, Maboul wraz z kilkoma innymi śmiałkami wyruszają w drogę. Jak się wkrótce okazuje czeka ich sporo niespodzianek.

Unknown World 3.0

Dr Jerimiah Morley będąc przeświadczony o tym, że świat ogarnie wojna atomowa, organizuje ekspedycję w głąb ziemi, by odszukać jaskinię zdatną do zamieszkania. Stworzywszy pojazd zdolny wytrzymać trudy podróży Morley, wraz z kilkoma innymi naukowcami, wyrusza w podróż swojego życia. Pomimo licznych niedogodności i śmierci kilku członków wyprawy, udaje im się natrafić na idealne schronienie.

The Great White Silence

Dokumentacja brytyjskiej ekspedycji na Biegun Południowy kierowanej przez kapitana Roberta Scotta.

Słowa kluczowe