Filmy przyjaźń, płacz, palenie papierosa, taniec

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje przyjaźń, płacz, palenie papierosa, taniec. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Romantycy

6,1
Siódemka przyjaciół zjeżdża się na ślub dwójki z nich - Lili (Anna Paquin) i Toma (Josh Duhamel). Jednak miłe do tej pory spotkanie komplikuje się, gdy okazuje się, że główna druhna, Laura (Katie Holmes), nie wyzbyła się do końca uczuć w stosunku do pana młodego.
Życie wielkiego miasta, kariery wielkich gangsterów, prohibicja i pokątny handel alkoholem. Oto tło dla wielkiego fresku Sergio Leone, filmu Dawno temu w Ameryce. Prawdziwa opowieść o dorastaniu i życiu wśród nowojorskiej mafii, pełna przemocy i brutalności, lecz niepozbawiona elementów radosnych czy wręcz komicznych. Historia wielkiej przyjaźni, wielkiej miłości i wielkiej zdrady.
Barbara Patrycka (Sonia Bohosiewicz) jest 40-letnią rozwódką, która mieszka wraz ze swoją studiującą córką w Warszawie. Nie ma pracy, gdyż ją wyrzucono z redakcji, gdzie pisała o wszystkim i o niczym, a jej książka, delikatnie mówiąc, nie cieszy się popularnością. Za sprawą swojej koleżanki zaczyna pracować w magazynie dla kobiet, gdzie musi pisać o seksie. Z miejsca jej pierwszy artykuł odnosi sukces, co się odbija na życiu prywatnym Basi.


Kilkanaście lat temu sześciu mnichów kończy swój trening i za nakazem mistrza udaje się nauczać kung-fu zwykłych ludzi. Niestety po obecnie wszyscy ledwo wiążą koniec z końcem, a o nauczaniu już dawno zapomnieli. Pewnego dnia jeden z nich Sing wykorzystuje swoje umiejętności, w grze w piłkę nożną. Zauważa go była gwiazda Chińskiej piłki i postanawia zachęcić do zawodowej gry. Sing podejmuje się tego i wraz z pozostałymi uczniami zakłada nową drożynę, która o dziwo zaczyna wygrywać wszystkie mecze. Na ich drodze do tytułu stają jednak obecni mistrzowie wspomagani sterydami.
Błyskotliwa komedia romantyczna z udziałem znakomitej pary aktorskiej: Adama Sandlera i Drew Barrymore. Jej akcja toczy się w latach 80-ych, które twórcy ukazują w krzywym zwierciadle łagodnej satyry. Robbie Hart Sandler jest wybijającym się muzykiem, który marzy o karierze autora piosenek. Na razie jednak zarabia na życie jako "weselny grajek". Na jednym z wesel Robbie poznaje piękną kelnerkę Julię Sullivan Barrymore, z którą wydaje się łączyć go instynktowne zrozumienie. Ponadto okazuje się, że oboje mają wkrótce wstąpić w związek małżeński i co ciekawsze, Robbie ma grać na jej weselu, a Julia podawać do stołu na jego... Ślub Robbiego okazuje się katastrofą. Panna młoda nie zjawia się przed ołtarzem. Julia prosi Robbiego o pomoc przy organizacji swojego wesela. Punkt zwrotny przychodzi, gdy przyjaciółka Julii Holly Christine Taylor nalega, by Robbie przećwiczył z Julią jeden z weselnych obyczajów pocałunek świeżo upieczonych małżonków. Próba przebiega aż nadto pomyślnie...
Lina pochodzi z bogatego domu. Po krótkiej znajomości poznaje aroganckiego Johna. Nie wie o nim za wiele, ale decyduje się na małżeństwo. Mąż nie zmienia się, nie pragnie ustatkowania, jest przeciwnikiem małżeńskiego życia, które jest dla niego równoznaczne z monotonną egzystencją. Ciągle okłamuje małżonkę. Ta zaczyna podejrzewać go o najgorsze rzeczy, także o plany usunięcia jej ze świata żywych.
Perypetie policjantów pracujących na 13 posterunku. Są oni niezdarni i pechowi.
Kiedy James Brennan (Jesse Eisenberg) musi zrezygnować z wymarzonych letnich wakacji i zacząć zarabiać na swoje studia, jedyną pracą jaką udaje mu się znaleźć jest posada w Adventureland - kiczowatym parku rozrywki, w którym wszystkie gry są ustawione, a inne atrakcje przyprawiają o mdłości. Ale to właśnie tam poznaje Em (Kristen Stewart, Zmierzch), a jego beznadziejna dotąd sytuacja zmienia się w najlepsze lato wszechczasów.
Człowiek na linie - Man on Wire, czyli artystyczne przestępstwo stulecia, to historia niesamowitego wyczynu jakiego dokonał 7 sierpnia 1974 roku Philippe Petit. Marzeniem tego francuskiego linoskoczka było przejście po linie rozciągniętej między zbudowanymi wówczas niedawno bliźniaczymi wieżami World Trade Center. Film Marsha odsłania kulisy przygotowań do tego wyczynu, niezwykłych związków międzyludzkich, przyjaźni oraz zbiegów okoliczności, które doprowadziły do spełnienia tego szaleńczego marzenia. Spaceru pomiędzy wieżami, których już nie ma.
Akcja obejmuje okres od zimy 1957 do końca 1960, cofając się w retrospekcji do wypadków 1954 roku. Dały one początek narodowowyzwoleńczej walce ludu algierskiego. Opis ogranicza się do miasta Algier, a właściwie do jego arabskiej dzielnicy Kazby.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…