Filmy pocałunek, samobójstwo, kobieca nagość, relacja matka-syn

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje pocałunek, samobójstwo, kobieca nagość, relacja matka-syn. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Beowulf

6,6
W legendarnych czasach herosów, potężny wojownik Beowulf przybywa na dwór duńskiego króla, by walczyć z demonem Grendelem. Zabicie potwora sprowadza na niego gniew jego uwodzicielskiej, lecz bezlitosnej matki.
Akcja "Kryminalnych" rozgrywa się współcześnie. W każdym odcinku policjanci pracują nad rozwiązaniem innej kryminalnej zagadki. Śledztwa prowadzone przez komisarza Zawadę, dotykają problemów ważnych dla większości Polaków - braku poczucia bezpieczeństwa, obojętności otoczenia, bezkarności bandytów, bezradności pokrzywdzonych.
Po pięciu latach przeżytych w letargu, mężczyzna, ofiara wypadku samochodowego, odkrywa w sobie niezwykłe zdolności przewidywania zdarzeń przyszłych. Dochodzi do wniosku, że dzięki swemu darowi może zapobiegać katastrofom. Adaptacja powieści Stephena Kinga.


Ned Kelly

7,1
Film zrealizowany na podstawie powieści Roberta Drewe'a. Główny bohater filmu to Ned Kelly (Heath Ledger), żyjący w latach 1855-1880. Kelly to legendarny australijski bandyta, który jak Robin Hood napadał tylko na bogatych i rozdawał biednym. Ned Kelly i jego brat byli synami irlandzkiego złodzieja, który został skazany na banicję do australijskiej kolonii karnej. Tam stworzyli Kelly Gang, który to przed ponad dwa lata działał w całym kraju. Kelly był bardzo bystrym, sprytnym człowiekiem; posługiwał się tylko bronią, którą sam zrobił, sam też wykonał metalową kamizelkę kuloodporną i kask. Po raz pierwszy aresztowano go w wieku 16 lat za kradzież konia.

Cooler

6,6
Bernie Lootz (William H. Macy) to typowy facet, którego szczęście opuściło. A gdy mieszkasz w Vegas, to poważny problem. Nieudane małżeństwo, egoistyczny synalek, jednym słowem, czego się Bernie nie dotknie zamienia się w katastrofę. Jednak na permanentnym pechu można zarobić. Bernie zostaje zatrudniony przez dyrektora kasyna (Alec Baldwin) w charakterze maskotki przynoszącej bywalcom... nieszczęście. Sprawy zaczynają się komplikować w momencie, kiedy Bernie zakochuje się w kelnerce pracującej z nim w kasynie i traci swe zdolności „rozsiewania” pecha w promieniu paru kilometrów...
Historia o niesprawiedliwości społecznej. Monumentalna kronika konfliktów chłopów z właścicielami ziemskimi na początku XX wieku we Włoszech. Dochodzi do konfrontacji między młodym wieśniakiem a pierworodnym synem miejscowego dziedzica.
Historia brytyjskiej sceny muzycznej od lat siedemdziesiątych do wczesnych lat dziewięćdziesiątych. Tony Wilson jest ambitnym, ale sfrustrowanym prezenterem telewizyjnym, szukającym swojego powołania. Po koncercie mało znanego wówczas zespołu Sex Pistols namawia stację telewizyjną, by nagrała ich występ. Ruch okazuje się strzałem w dziesiątkę. Niedługo potem do jego drzwi zaczynają dobijać się kolejne kapele z manchesterskiej sceny punkowej. Niesiony na fali muzycznej rewolucji Wilson wraz z przyjaciółmi zakłada legendarną wytwórnię Factory Records, dzięki której zespoły takie jak Joy Division i New Order na zawsze odmieniły oblicze muzyki.
Bogata, młoda, pełna życia dziewczyna z Kalifornii udaje się do Nowego Jorku. Tam spotyka młodego artystę, Andy'ego Warhola, który obiecuje jej to, o czym zawsze marzyła: zrobi z niej gwiazdę! Film jest biografią aktorki Edie Sedgwick, której kariera na chwilę zabłysła dzięki udziałowi w krótkometrażowych filmach Warhola. Edie wkrótce jednak traci kontakt z rzeczywistością uzależniając się od alkoholu i lekarstw. Umiera mając zaledwie 28 lat.
Powszechnie szanowany prawnik Walter Bridge jest głową statecznej rodziny. Jego konserwatywne poglądy nadają ton życiu pozostałych domowników. Żona Waltera India nauczyła się podporządkowywać woli męża, jednak w głębi duszy tęskni za partnerskim układem i ciepłem miłości. Dorastające dzieci państwa Bridge zaczynają kwestionować surowe zasady ojca. Rodziną wstrząsają coraz silniejsze konflikty. Walter Bridge musi zweryfikować swoje podejście do życia, jeśli nie chce dopuścić do rozpadu rodziny.
Historia niemieckiej rodziny Essenbeck, przemysłowców, właścicieli fabryki, rozgrywająca się w latach 1933-34, czyli od pożaru Reichstagu do "nocy długich noży". Opowieść o zawiści, walce i upadku godności. Visconti czerpie tu z MacBeth'a, Demonów Dostojewskiego, jak i z Thomasa Manna i z Götterdämmerung Wagnera.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…