Filmy śmierć bliskiego krewnego, śmierć, jazda konna, na podstawie powieści, list

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje śmierć bliskiego krewnego, śmierć, jazda konna, na podstawie powieści, list. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Scarlett O'Hara jest kapryśną córką właściciela posiadłości w Georgii i zakochuje się w Ashleyu Wilkes. On jednak zaręcza się z inną kobietą.
Lina pochodzi z bogatego domu. Po krótkiej znajomości poznaje aroganckiego Johna. Nie wie o nim za wiele, ale decyduje się na małżeństwo. Mąż nie zmienia się, nie pragnie ustatkowania, jest przeciwnikiem małżeńskiego życia, które jest dla niego równoznaczne z monotonną egzystencją. Ciągle okłamuje małżonkę. Ta zaczyna podejrzewać go o najgorsze rzeczy, także o plany usunięcia jej ze świata żywych.
Czternastoletnia Mattie Ross (Hailee Steinfeld) nie może pogodzić się ze śmiercią ojca i zrobi wszystko, żeby dopaść jego mordercę, którym jest tchórzliwy Tom Chaney (Josh Brolin). Dziewczyna zatrudnia do pomocy najtwardszego szeryfa w Stanach Zjednoczonych, "Roostera" Cogburna (Jeff Bridges). Mattie wyrusza z nim na poszukiwanie zbrodniarza. Przyłącza się do nich teksański ranger LaBoeuf (Matt Damon). Trop wiedzie ich na terytorium Indian, gdzie będą musieli się zmierzyć z nie lada wyzwaniami. Popisowe dzieło nagrodzonych czterema Oscarami braci Coenów (Fargo, To nie jest kraj dla starych ludzi), którego akcja osadzona jest na Dzikim Zachodzie. Perfekcyjnie zrealizowany obraz jest remakiem klasycznego filmu z 1969 roku, opartego na tak samo zatytułowanej powieści Charlesa Portisa. Produkcja ma w sobie dużo świeżości i jest połączeniem czarnej komedii z westernem. W swoich rolach bezbłędnie odnajdują się Jeff Bridges (Big Lebowski, Szalone serce) i młodziutka Hailee Steinfeld (Pitch Perfect 2, Gorzka siedemnastka). Oboje za stworzone przez siebie kreacje byli nominowani do Nagród Akademii. W obsadzie znaleźli się ponadto: laureat Oscara Matt Damon (Buntownik z wyboru), mistrz drugiego planu Josh Brolin (Obywatel Milk) oraz Barry Pepper (Szeregowiec Ryan). Obraz zdobył w sumie 10 nominacji do Oscara, w tym za najlepszy film, reżyserię, scenariusz adaptowany i zdjęcia.


Świat bez końca jest kontynuacją popularnego serialu Filary Ziemi. Historia rozgrywa się w tym samym miejscu 200 lat później, w momencie, gdy Anglia zostaje uwikłana w mającą trwać ponad wiek wojnę z Francją. Obie produkcje są adaptacjami powieści jednego z najpoczytniejszych pisarzy naszych czasów Kena Folletta.
Historia budowy średniowiecznej katedry na tle wojen domowych, konfliktów religijnych i walki o władzę.

Krzyżacy

7,1
W siedzibach rycerskich, na dworze królewskim Jadwigi i Władysława Jagiełły, w zamkach krzyżackich toczy się akcja filmowej adaptacji powieści historycznej Henryka Sienkiewicza „Krzyżacy”. Porywczy, powodowany młodzieńczą fantazją, rycerz Zbyszko z Bogdańca atakuje posłów krzyżackich. Spod katowskiego topora wybawia go Danuśka, córka Juranda z pogranicznego Spychowa, zdradziecko zaatakowanego przez Krzyżaków ze Szczytna. Dzieje miłości Danusi i Zbyszka oraz dramatu Juranda wieńczy zwycięska bitwa stoczona na polach Grunwaldu.
Po aresztowaniu utalentowany oszust Moist von Lipwig, chcąc odzyskać wolność zgadza się na przyjęcie zaoferowanego mu przez patrycjusza Ankh-Morpork stanowiska poczmistrza.
Francja, XIX wiek. Prowincjonalny lekarz Karol Bovary czuje się samotny po śmierci żony i zaczyna coraz częściej odwiedzać Rouaulta, jednego ze swoich pacjentów. Wdowiec ulega urokowi jego córki Emmy i szybko postanawia się z nią ożenić. Ich małżeństwo nie jest jednak szczęśliwe. Kobieta nie może zadomowić się w nowym miejscu. Cierpi na nudę i pogardza swoim ograniczonym mężem. Emma po cichu marzy o miłości idealnej, o której czyta w romantycznych powieściach. W końcu żądza wrażeń popycha ją w ramiona arystokraty Rudolfa Boulanger oraz studenta prawa Leona Dupuis. Obydwa romanse są burzliwe, a także dramatyczne w skutkach. Opowieść o karmiącej się marzeniami kobiecie, która pragnie uwolnić się od rutyny i szarzyzny życia. Autorem ekranizacji powieści Gustawa Flauberta jest Claude Chabrol.
IX wiek. W nadgoplańskim kraju rządy sprawuje książę Popiel. Aby zapewnić sukcesję swojemu synowi książę musi pozbyć się swoich bratanków, którzy są prawowitymi następcami tronu. Nasz bohater zabija jednego z nich, a o morderstwo oskarża drugiego. Następnie za namową swojej żony morduje pozostałych członków swojego rodu. Popełnione przez Popiela zbrodnie wywołują bunt kmieci, którym przewodzi Piastun - były opiekun książęcych bratanków.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…