Filmy miłość, na podstawie opowiadania, film czarno-biały

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje miłość, na podstawie opowiadania, film czarno-biały. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Rok 1944. Basia i Kazia żyją samotnie pod Warszawą. Udzielają schronienia Hubertowi, który został odbity z rąk gestapowców. Okazuje się, że naprawdę ma na imię Stefan. Basia zakochuje się w nim, nie wiedząc, że ukochany współpracuje przy produkcji broni z miejscową nauczycielką.
Biała to opowieść o tragicznie zakończonej miłości Jana i Pauliny, historia ich spotkań, rozstań i powrotów. Gdy Pauliny nie ma, życie Jana upływa na czekaniu, rozmyślaniu o niej, wpatrywaniu się w rysy jej twarzy powielone na dziesiątkach fotosów. Krótkie, czułe, namiętne spotkania zwykle kończą się zapowiedzią rozstania - Paulina wciąż się spieszy, czeka na nią mąż albo wyjeżdża z teatrem na występy. Rozmowy kochanków brzmią prawie tak banalnie jak kawiarniane przeboje. Prawdziwa udręka, niespełnienie, miłosna egzaltacja - skrywają się pod podszewką słów. Jan najzwyczajniej w świecie pragnie, aby razem byli szczęśliwi. Ze mną to niemożliwe, odpowiada Paulina.
Historia zaborczej miłości pięknej Żydówki Noemi do Polaka Kamila. Obsesyjna miłość jest dla dziewczyny najważniejsza a Kamil, student ASP, chciałby być niezależny, szuka cały czas celu w swoim życiu. Pomiędzy zakochanymi dochodzi do ciągłych kłótni, rozstań, a następnie powrotów, co doprowadza Noemi do załamania nerwowego i próby samobójczej…


Marona jest malowniczo położoną miejscowością w Polsce. Znajduje się tutaj ośrodek dla ludzi chorych na gruźlicę. Wkrótce przybywa do niego dwóch młodych mężczyzn, którzy od samego początku wzbudzają niemałe zainteresowanie młodej i pięknej nauczycielki – Oli…
Historia rozgrywa się pod koniec lat pięćdziesiątych, w Warszawie. Piotr Terlecki jest młodym architektem, spotyka się ze swoją dziewczyną, Agnieszką Walicką, studentką uniwersytetu. Młodzi są w sobie zakochani, ale nie mogą „skonsumować” swojej miłości, czego oboje bardzo pragną. Powód jest prozaiczny, nie mają odpowiednich warunków mieszkaniowych…
Debiutancki film Kazimierza Kutza, złożony z trzech nowel, „Krzyż”, „Pies” i „Wdowa”, będących adaptacjami opowiadań Józefa Hena. Akcja toczy się w czasie II wojny światowej i tuż po niej. „Krzyż”: Franek Socha to wiejski fajtłapa i poczciwina. Podczas wojny wykazuje się jednak bohaterstwem i zostaje odznaczony Krzyżem Walecznych. Ma nadzieję, że po powrocie do rodzinnej wsi odzyska uznanie w oczach rodziny i znajomych. Wojnę postrzega jednak tylko jako działania frontowe. Po powrocie do domu przeżywa szok, gdy okazuje się, że wojna dotarła także tu, a z jego wsi zostały jedynie zgliszcza. „Pies”: Studium duchowej patologii spowodowanej przez wojnę. Do oddziału polskich żołnierzy przyplątuje się bezpański pies. Okazuje się jednak, że zwierzę zostało wyszkolone przez esesmanów do pilnowania jeńców w Oświęcimiu. Polacy wyładowują na nim swą nienawiść. „Wdowa”: Film pełen humoru i łagodnej satyry. Po wojnie w małym miasteczku na Ziemiach Zachodnich ludzie próbują odnaleźć się w nowej rzeczywistości. Do miasteczka przybywa wdowa po bohaterze wojennym. Miejscowi traktują ją niemal jak obiekt kultu. Mało kto dostrzega, że jest ona wciąż młodą i atrakcyjną kobietą, która chętniej niż o żałobie myśli o przyszłości.
Prostytutka szukająca nowego startu w życiu staje się obsesją religijnego ekstremisty.
Historia miłości radzieckiego oficera i polskiej dziewczyny w ostatnich dniach wojny. Batalion, do którego należą Michaił i Wiktor, zatrzymuje się na odpoczynek w polskiej wiosce. Przyjaciele zapozna córkę właścicielki mieszkania. Michaił od pierwszego wejrzenia zakochuje się w Zosi, jednak żyje w przekonaniu, że ona wolałaby Wiktora. Dopiero kiedy batalion opuszcza wioskę, Michaił rozumie, że dziewczyna kocha właśnie jego.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…