Filmy dom towarowy

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje dom towarowy. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Manekin

7,0
Jonathan (Andrew McCarthy) jest młodym artystą. Nie może jednak utrzymać na dłużej żadnej pracy. Przez przypadek dostaje posadę w dużym sklepie i od tej pory tworzy witryny sklepowe. Pewnego dnia jeden z jego manekinów ożywa i od tej pory pomaga mu w pracy. Razem tworzą witryny, które przyciągają do sklepu tłumy klientów. Konkurencja nie jest zadowolona i zrobi wszystko by ich powstrzymać.
Léos Carax na własnej skórze zweryfikował prawdziwość powiedzenia o rodzącym się w bólach sukcesie. Realizacja Kochanków z Pont-Neuf przeciągnęła się do trzech lat, pochłonęła 28 milionów dolarów i doprowadziła do rozpadu związku reżysera z Juliette Binoche. Na domiar złego film poniósł także komercyjną klęskę. Jednak z perspektywy czasu Kochankowie z Pont-Neuf wydają się najbardziej spełnionym artystycznie dziełem Caraxa. Historia skomplikowanej relacji łączącej bezdomnego cyrkowca i ślepnącą malarkę wypełnia melodramatyczny schemat zaskakującą energią. Gwałtowna opowieść o uczuciu rozpiętym między ekstazą a depresją ostatecznie brnie w stronę rzadko spotykanego u Caraxa optymizmu. W słynnym finale tonący w Sekwanie bohaterowie zostają wciągnięci na pokład barki rodem z klasycznej Atalanty. Wymowna scena nie pozostawia wątpliwości: wirtuozeria Caraxa dorównała klasie samego Jeana Vigo.
Z maszyny o zębatych kołach, wielkich przekładniach i kilometrach pasów transmisyjnych niczym mała śrubka wypada, grany przez Chaplina, robotnik. Wycieńczony pracą i załamany nowym sposobem podawania pracownikom posiłków - przez rurkę do ust, ląduje w zakładzie psychiatrycznym. Wyleczony ponownie trafia do zakładu zamkniętego, tym razem karnego, gdy podczas nielegalnej demonstracji nieopatrznie podnosi z ulicy czerwoną szmatę.


Carol

6,5
6,3
Carol opowiada historię zakazanej miłości i rozgrywa się w Nowym Jorku na początku lat 50. XX w. Dziewiętnastoletnia Teresa pracuje w luksusowym domu towarowym, marzy o pracy fotografki. Podczas gorączki świątecznych zakupów poznaje Carol – niezwykłą kobietę, uwięzioną w małżeństwie bez miłości, jednak pełną lęków i obaw związanych z porzuceniem dotychczasowego życia. To spotkanie odmieni ich życie na zawsze, jednak cena za chwile szczęścia będzie naprawdę wysoka.
Film opowiada historię żyjącej w latach 50 - tych XX wieku mieszkającej w Londynie wdowy, która uwielbia luksusowe kreacje od Diora. Chcąc zarobić na wymarzoną sukienkę uprawia hazard po pracy. Aby spełnić marzenie jedzie do Paryża. Zmieni to z pewnością jej życie.
Robert Redford gra "Pana Poważnego", a Jane Fonda jego młodą żonę, która ponad wszystko przedkłada dobrą zabawę. Kiedy uniesienia miodowego miesiąca ustępują codziennej rutynie, a ona przeobraża się w kurę domową pilnującą małego mieszkania na piatym piętrze (bez windy), małżeńska harmonia zamienia się w tragikomiczną huśtawkę niespełninych marzeń. Do tego dochodzi narzekająca teściowa i flirtujący z nią starszy sąsiad. Czy młodzi mają szansę na happy end?
Słowo „nie” nie istnieje w słowniku konsjerża. To tylko jedna z wymagających zasad, których musi przestrzegać Akino w swojej nowej pracy jako sprzedawczyni w eleganckim i ekspansywnym domu towarowym Hokkyoku. To wyjątkowy sklep, którego klienci wszystkie to zwierzęta, a najbardziej cenione z nich to gatunki wymarłe. Norki morskie, śmiejące się sowy, wilki japońskie, a nawet ogromny mamut, którym jest pan Woolly, słynny rzeźbiarz, którego prace prezentowane są w sklepie. To wciąż luksusowa przestrzeń handlowa , a zaniepokojona Akino ma pełne ręce roboty, zajmując się trudnymi prośbami klientów. Obejmują one zarówno trudne do znalezienia towary, jak i bardziej skomplikowane sprawy sercowe. Czy niedoświadczona Akino może spełnić ich zachcianki i oczekiwania? Jeśli chce utrzymać pracę, będzie musiała odnieść sukces, będąc pod ciągłą obserwacją wybrednego kierownika piętra, pana Todo, przerażającego konsultanta chcącego zmniejszyć liczbę pracowników i tajemniczego prezesa sklepu...
Opowieść o bardzo przesądnym panu Koziołku. Jest on osobą przykładającą ogromną wagę do przesądów i wszelkiego rodzaju zabobonów. Z tego powodu też w pracy jest obiektem drwin i szyderczych uwag. Pewnego dnia w drodze do pracy sprawdza numery loterii w gazecie i okazuje się, że wygrał. Podbudowany tym faktem robi awanturę w pracy, ruga kolegów, a na koniec szefa, w następstwie czego traci etat. Szybko się jednak okazuje, że numery zostały błędnie wydrukowane i Koziołek musi prosić o drugą szansę. Dostaję ją, ale szybko notuje kolejny „zły dzień”, gdy obraża ważną klientkę – gwiazdę teatralną – Lolę Vulpi. Nie mogąc pogodzić się z losem, decyduję się na ostateczny krok – chce popełnić samobójstwo. Na moście poznaję Hankę, młodą tancerkę, która również zamierzała odebrać sobie życie. Ona też straciła pracę przez Lolę. Oboje dochodzą do wniosku, że los się musi odmienić…
31-letnia Kishikawa Naoko pracuje w domu towarowym. Mieszka z rodzicami, a jej życie wydaje się bardzo nudne. Pewnego dnia poznaje Lee Ji Wona, młodego fotografa z Korei Południowej. Mężczyzna sprawia, że Naoko postanawia wprowadzić w swoim życiu zmiany.
Henry Russell zostawia spadek swojej rodzinie, jednak aby go otrzymać należy spełnić jego ostatnią wolę.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…