Filmy przyjaźń, las, walka na miecze, koń, ucieczka

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje przyjaźń, las, walka na miecze, koń, ucieczka. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Przygotuj się na spotkanie ze światem opisanym przez C.S. Lewisa, zaprezentowanym przez Walt Disney Pictures i Walden Media. Dzięki zdumiewająco realistycznym efektom specjalnym, będziesz mógł obserwować dokonania Lucy, Edmunda, Susan, and Petera, czworga rodzeństwa, które podczas zabawy w „Kryj się” w wiejskiej posiadłości tajemniczego Profesora, trafia przez magiczną szafę do krainy zwanej Narnią. Odtąd dzieci poznawać będą urokliwą krainę, zamieszkałą przez mówiące zwierzęta, karłów, faunów, centaurów, olbrzymów; niegdyś spokojną, a teraz rządzoną przez złą Białą Czarownicę Jadis, która zamieniła ją w kraj, gdzie trwa niekończąca się zima. Wspierane przez cudownego lwa, Alana, chcący wyzwolić Narnię spod władzy zimy, doprowadzają do dramatycznej konfrontacji w bitwie z Czarownicą i jej sprzymierzeńcami.

Excalibur

7,0
Kolejna wersja legendy o Królu Arturze i Rycerzach Okrągłego Stołu, której głównym elementem jest tytułowy Excalibur - magiczny miecz, będący symbolem prawowitej władzy. Epoka magii, wielkich namiętności, krwawych walk w imię wyższych celów, epoka miłości i zdrady.
Drużyna została rozbita, ale wyprawa, która ma na celu zniszczenie Pierścienia Władzy, trwa nadal. Frodo i Sam, aby znaleźć drogę do Mordoru, muszą powierzyć swoje życie Gollumowi. Pozostali członkowie Drużyny, wraz z sojusznikami ze Śródziemia, przygotowują się do bitwy z armią Sarumana. Wojna o Pierścień rozpoczyna się.


Rodzina Borgiów to serial historyczny ukazujący losy jednego z najsłynniejszych rodów włoskiego renesansu. Osadzona w piętnastowiecznej Italii opowieść ukazuje pontyfikat Rodriga Borgii (Jeremy Irons), czyli Aleksandra VI. Papież, dla zapewnienia rodzinie potęgi, gotów był popełnić najcięższy grzech. Machiavelli opisał metody walki politycznej Borgiów w "Księciu", a Mario Puzo, zainspirowany historią wpływowej rodziny, stworzył swoje najsłynniejsze dzieło – "Ojca chrzestnego".

Camelot

6,2
Wraz ze śmiercią króla Uthera (Sebastian Koch) Brytanii zaczyna zagrażać widmo chaosu. Potężny czarodziej Merlin (Joseph Fiennes) widzi przyszłość królestwa w mrocznych barwach. Chcąc zapobiec kryzysowi przekazuje władzę impulsywnemu i szlachetnemu młodzieńcowi o imieniu Artur (Jamie Campbell Bower). Nikt o nim wcześniej nie słyszał, jednak okazuje się, że jest on prawowitym następcą tronu, synem zmarłego króla Uthera. Na to nie może pozwolić ambitna i bezwzględna przyrodnia siostra Artura, Morgan (Eva Green). Wykorzysta ona wszelkie możliwe siły - naturalne i ponadnaturalne - aby obalić młodego władcę. Przed Arturem czas próby.

Janosik

7,4
Janosik jest postacią polskich i słowackich legend. W rzeczywistości żył na przełomie XVII i XVIII wieku, a akcję filmu przeniesiono na początek XIX wieku. Janosik nie jest tylko zbójem, mszczącym się na wszystkich tych, którzy wyrządzili krzywdę chłopom, ale także wielkim patriotą, który uczestniczy w wielu zrywach narodowych tamtego okresu np. regularnej walce z zaborcą austriackim. Zostaje aresztowany w chwili ślubu z Maryną.
Nastolatka z pomocą przyjaciół walczy z wampirami, demonami i innymi piekielnymi stworzeniami.
Stary król walczy z chłopskim powstaniem. Podczas kolejnej bitwy ginie, a jego syn zostaje ciężko ranny. Królowa prosi o pomoc sędziwego smoka, ten odstępuje królewiczowi połowę swego serca - pod warunkiem, że obdarowany będzie przestrzegał kodeksu rycerskiego.
Mediolan rok 1640. Bracia Ferrante i Ippolito zakochują się w tej samej kobiecie, pięknej Livii Cornero. Pewnego dnia dochodzi do tragedii. Wskutek fatalnego zbiegu okoliczności Livia zostaje zabita przez Ippolito. Po tym wydarzeniu bracia opuszczają Mediolan. Ferrante zostaje sławnym piratem, natomiast Ippolito francuskim szpiegiem.
Nieudolny mag Rincewind przypadkowo zostaje przewodnikiem pierwszego turysty w historii Świata Dysku.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…