Filmy mróz, krew

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje mróz, krew. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Terror

7,0
Nowy, dziesięcioodcinkowy horror jest adaptacją bestsellerowej powieści Dana Simmonsa, o tym samym tytule. Akcja dzieje się w 1847 roku, kiedy załoga HMS Erebus i HMS Terror poszukuje Przejścia Północno-Zachodniego. Ekspedycja, kierowana przez kapitana Johna Franklina, zostaje zaatakowane przez tajemniczego drapieżnika, który podąża tropem załogi zmuszając ich do desperackiej walki o przetrwanie.
Amerykańska para Roy (Woody Harrelson - Urodzeni mordercy) i Jassie (Emily Mortimer - Wszystko gra) podróżują legendarną koleją transsyberyjską z Chin do Moskwy. W pociągu spotykają inną parę - tajemniczego i uwodzicielskiego Carlosa (Eduardo Noriega - 8 części prawdy) i jego enigmatyczną dziewczynę Abby (Kate Mara - Strzelec). Od tej pory spokojna podróż przeradza się w mrożący, podstępny pościg z morderstwem w tle. Ścigani przez dwóch skorumpowanych policjantów (Ben Kingsley - Sexy Beast i Thomas Kretschmann - Pianista) szybko zdają sobie sprawę, jak mylne były ich pierwsze wrażenia o spotkanych w pociągu osobach.
1944. ARDENY. BELGIA. Kompania amerykańskich żołnierzy zostaje złapana w potrzask przez przeważające siły niemieckiego wojska... Niemcy rozpoczynają masakrę... Kilku żołnierzy ucieka, niestety rusza za nimi pościg!


Solaris

6,9
Solaris – planeta, która materializuje obraz tych, z kim nie jesteśmy w stanie się rozstać w swoich myślach, uczuciach, życzeniach, bez względu na to, jakiego rodzaju są to uczucia: czy to miłość, żal, czy poczucie winy. Solaris nie więzi, ale i nie wypuszcza swoich gości, wciela jedynie w życie to, z czym nigdy nie będzie się w stanie rozstać. W dużej mierze film stanowi połączenie fantastyki z rozmyślaniami o kosmosie, Ziemi, człowieku, sumieniu, życiu, śmierci i odpowiedzialności przed przyszłością.
Film Stalingrad oparty jest na historycznej bitwie o miasto Stalingrad podczas II wojny światowej. Reżyser filmu, Joseph Vilsmaier, (twórcy takich obrazów jak Odlotowy Sekstet i Marlena), pokazał historię bitwy oczami młodych niemieckich żołnierzy, którzy po kampanii w Afryce, krótkim urlopie na Włoskiej Riwierze wraz z całym batalionem zostają przerzuceni na Front Wschodni. Batalia o Stalingrad rozpoczęła się w sierpniu 1942 roku. Zajęcie miasta, zdaniem niemieckiej propagandy, miało potrwać kilka dni. Tymczasem zacięte walki się przedłużały, aż nadeszła zima, której wszyscy się obawiali.
Amy Harding wraca po latach do chatki w górach gdzie się wychowała. Nie jest to dobry pomysł, gdyż pod jej nieobecność w domku zagnieździły się jaszczurki – mutanty, zabijające wszystko co stanie im na drodze. Amy wraz z chcącym jej pomóc Clarkiem zostają uwięzieni przez zamieć i zmuszeni do walki z jaszczurkami, niezwykle szybko się adaptującymi i bardziej zabójczymi z kolejnymi pokoleniami.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…