Filmy partyzantka

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje partyzantka. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Pewnego dnia Ameryka zostaje zaatakowana, przez wojska koreańsko-rosyjskie. Niespodziewana inwazja ogarnia większość kraju, szybko tłumiąc wszelki opór lokalnych władz i policji. Grupa nastolatków wymyka się najeźdźcom i ukrywszy w okolicznych lasach organizuje ruch oporu. Rosomaki dzięki spektakularnym akcjom szybko zyskują rozgłos, ale to sprowadza na nich kłopoty.
Afganistan, 1980 rok - wojna. Do walki ruszają wojska Radzieckie. Film opowiada o losach żołnierzy 9 Kompanii od szkolenia, po samą walkę na polu bitwy. Młodzi rekruci, podczas wojny doświadczają wszystkich okrucieństw wojny - giną ich przyjaciele, sami ocierają sie o śmierć. Żaden trening, ani szkolenie nie mogły ich na to przygotować... Obraz Fyodora Bondarchuka przedstawia, okrucieństwo i bezsens wojny, ukazuje ludzi którzy pozostawieni sami sobie, muszą zabijać innych, tak naprawdę niewiedząc o co walczą. Film spotkał sie z ogromnym uznaniem na Wschodzie, a fabuła oparta została na faktach.
Film opowiadający dzieje Che Guevary (Benicio Del Toro) - jednego z przywódców rewolucji kubańskiej. Podczas wywiadu dziennikarki Lisy Howard (Julia Ormond) z "Comandante" cofamy się do lat 50-tych XX wieku, kiedy to Che przystąpił do Ruchu 26 Lipca, którego celem było obalenie dyktatury Fulgencio Batisty.


Oparty na bestsellerowej powieści Johna Marsdena film opowiada historię ośmiu australijskich nastolatków z małego miasteczka, którzy wybrali się na kilkudniowy kemping, aby spędzić trochę czasu na łonie natury. Podczas wyprawy zauważają przelatujący tuż nad ich głowami samolot wojskowy, a po powrocie do miasteczka dowiadują się, że ich kraj został najechany przez inne państwo... Trwa wojna, młodzi ludzie nie są przygotowani na takie okoliczności postanawiają jednak stawić czoła wrogowi i walczyć o swoje życie.
Podczas budowy tamy w Tecali, kraju położonym w Andach, Amerykanin Peter Bowman pełniący rolę głównego inżyniera zostaje porwany przez siły antyrządowe podczas ich najazdu na stolicę kraju. Kiedy rebelianci orientują się kogo porwali, żądają trzech milionów dolarów okupu za jego bezpieczny powrót. Peter Houston główny inwestor znajduje się na krawędzi bankructwa, nie ubezpieczył swoich pracowników dlatego w żaden sposób nie może zdobyć pieniędzy na okup. Żona Petera, Alice, musi w związku z tym sama znaleźć sposób, aby zdobyć żądaną przez porywaczy kwotę. Postanawia wynająć zawodowego negocjatora, Terry′ego Thorne.
Kolumbijska dżungla w dzisiejszych czasach. Trzynastoletnia Maria (Karen Torres), dziecko żołnierz, dorastała w dżungli z partyzantami. Gdy Maria odkrywa, że jest w ciąży, szybko uświadamia sobie, że aby utrzymać swoje dziecko, musi ukryć ciążę. Pewnego dnia, dowódca obozu odkrył u Marii jej nowo narodzonego. Maria musi przekazać je do pobliskiego miasteczka.
Indochiny, rok 1945. Na oczach młodego, francuskiego żołnierza Roberta Tassena, w brutalny sposób ginie jego brat i ciężarna szwagierka. Jemu cudem udaje się ujść z życiem, choć to traumatyczne doświadczenie wypala go od środka. Jedynym, co trzyma go przy życiu, jest chęć zemsty. Wyrusza na samotną misję, żeby odnaleźć inicjatora masakry, wietnamskiego generała Vo Binha. Zdeterminowany żołnierz będzie musiał zweryfikować swoje plany, kiedy pozna Mai, piękną prostytutkę z klubu, do którego francuscy żołnierze przychodzą po zapomnienie w objęciach opium i kobiet. Czy ta znajomość pomoże Robertowi powrócić do żywych, czy sprawi, że zapadnie się w sobie jeszcze bardziej?
Akcja obejmuje okres od zimy 1957 do końca 1960, cofając się w retrospekcji do wypadków 1954 roku. Dały one początek narodowowyzwoleńczej walce ludu algierskiego. Opis ogranicza się do miasta Algier, a właściwie do jego arabskiej dzielnicy Kazby.
Akcja filmu rozgrywa się od 1939 do wyzwolenia Warszawy w 1945 roku. Roman Tokarski jest muzykiem, który gra na fortepianie i opowiada swoje przeżycia wojenne dla przyjaciela – angielskiego repatrianta. Organizował on też orkiestrę uliczną, brał udział w wojnach partyzanckich i powstaniu warszawskim, działał dla polskiego państwa podziemnego. Jednak głównym bohaterem tego filmu są piosenki z czasów niemieckiej okupacji – piękne, patriotyczne i satyryczne – które potrafiły podnieść ludność na duchu.
Dwoje znanych fotoreporterów udaje się do Nikaragui, aby zrobić reportaż z przywódcą partyzantów. Nie wiedzą jednak, że ten jest już martwy.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…