Filmy przemoc, hełm

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje przemoc, hełm. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Kilka arystokratycznych rodzin walczy o kontrolę nad krainą o nazwie Westeros.

Gladiator

8,4
Maximus, były rzymski generał, postanawia się zemścić na cesarzu Commodusie, który skazał jego rodzinę na śmierć, a z niego samego zrobił niewolnika.

Spartakus

8,1
Akcja serialu Spartakus: Krew i piach rozgrywa się w starożytnym Rzymie, gdzie królują przemoc, zdrada i polityczne intrygi. Wojownik z Tracji (Andy Whitfield) odmawia wykonania rozkazu wydanego przez rzymskiego dowódcę, Klaudiusza Glabera (Craig Parker). Za swój sprzeciw zostaje skazany na śmierć na arenie gladiatorów. Świetnie wyszkolony w walce, zabija jednak swoich przeciwników i zyskuje prawo łaski. Jego siła i nieustępliwy charakter wzbudzają podziw właściciela szkoły dla gladiatorów, Batiatusa (John Hannah), który wykupuje go z niewoli i nadaje mu nowe imię. Od tej pory, pod czujnym okiem Doctore (Peter Mensah), Spartakus szkoli się w wojennym rzemiośle. Wkrótce staje się jednym z najlepszych gladiatorów w starożytnym Rzymie.


Opowieść o towarzyskich i finansowych powiązaniach najbardziej wpływowych ludzi świata, o ich tajemnicach skrzętnie ukrywanych przed opinią publiczną. To film jednocześnie przerażający i zdumiewająco zabawny. Reżyser z błyskotliwą ironią ujawnia i zestawia ze sobą fakty tak szokujące, że zrobiono wiele, aby nie dopuścić do dystrybucji tego filmu. Nie udało się.

X-Men

7,3
Xavier jest potężnym mutantem, ekspertem w dziedzinie telepatii i jednocześnie założycielem szkoły dla mutantów. Tu każdy ma swoje nadzwyczajne zdolności: władza nad ogniem, lodem, zjawiskami atmosferycznymi, materią aż po znikanie i przechodzenie przez ściany. Jeden z przyjaciół Xaviera, „Magneto”, chce zniszczyć całą ludzkość, gdyż – jak uważa – jest ona zagrożeniem dla społeczności mutantów. Xavier jest jednak innego zdania, co doprowadza do wrogości między nimi. Jeden i drugi szykują się do walki, która zadecyduje o losach ludzkości.

X-Men 2

7,4
X-Men są następnym ogniwem ewolucji. Każde z nich przyszło na świat w wyniku niepowtarzalnej mutacji genetycznej, a los obdarzył ich niezwykłymi mocami. Otacza ich powszechna nienawiść i uprzedzenia. Społeczeństwo nie chce zaakceptować ich odmienności, boi się ich i skazuje na życie w odosobnieniu. Profesor Charles Xavier, najpotężniejszy telepata na świecie, założył szkołę, gdzie „mutanci” uczą się wykorzystywać swoje moce dla dobra całej ludzkości – ludzkości, która nie chce uznać ich prawa do życia i samostanowienia.
W ostatnich dniach planety Krypton, naukowiec Jor-El wysyła swego syna na Ziemię, aby uratować go przed zagładą. Przygarnięty przez małżeństwo Kentów, Kal-El próbuje dostosować się do ludzi, co jest niezwykle trudne, gdy dysponuje się nadludzkimi mocami. W końcu udaje mu się dowiedzieć kim jest, ale sprowadza to na Ziemię kryptońskich przestępców dowodzonych przez generała Zoda.
Rekrut Joker (Matthew Modine) trafia do obozu szkoleniowego, gdzie znajduje się pod komendą sierżanta Hartmana (R. Lee Ermey). Hartman jest rygorystyczny i wręcz sadystyczny w stosunku do podwładnych. Szczególnie surowo odnosi się do szeregowego Pyle'a (Vincent D'Onofrio), który nie wytrzymuje presji i popełnia samobójstwo. Po rygorystycznym szkoleniu rekruci trafiają do Wietnamu.
Dziesięć lat po pokonaniu potwornego Krakena Perseusz (Worthington) — półbóg, syn Zeusa (Neeson) — próbuje wieść w małej wiosce spokojniejsze życie rybaka i samotnie wychowywać swojego dziesięcioletniego syna Heliosa. Tymczasem między bogami a tytanami toczy się walka o władzę. Bogowie, bardzo osłabieni brakiem oddania ludzi, tracą panowanie nad uwięzionymi tytanami i ich okrutnym przywódcą, Kronosem, ojcem władających od wielu lat braci: Zeusa, Hadesa (Fiennes) oraz Posejdona (Danny Huston). Trójka ta dawno już obaliła swojego potężnego ojca, pozostawiając go na pastwę losu w ponurej otchłani Tartaru, lochu znajdującego się głęboko w mrokach krainy podziemia. Kiedy Hades oraz syn Zeusa, bóg Ares (Edgar Ramírez), porzucają lojalność i zawierają pakt z Kronosem, aby porwać Zeusa, Perseusz nie może powstrzymać się przed podążeniem za swym prawdziwym powołaniem. Tytani stają się coraz silniejsi, boskie siły Zeusa słabną, a na Ziemi rozpętuje się prawdziwe piekło. Z pomocą wojowniczej królowej Andromedy (Rosamund Pike), syna Posejdona — półboga Argenora (Toby Kebbell) oraz upadłego boga Hefajstosa (Bill Nighy), odważny Perseusz wyrusza na niebezpieczną wyprawę w głąb podziemi, aby uratować Zeusa, obalić tytanów i ocalić ludzkość.
Dzięki Hasbro, które dało Wam Transformers, powstał zrobiony z wielkim rozmachem film akcji - Battleship: Bitwa o Ziemię. Walka o ocalenie Ziemi rozgrywa się na morzu, w powietrzu i na lądzie, a przeciwnikiem są przeważające siły Obcych, wrogo nastawionych przybyszów z kosmosu. W filmie wyreżyserowanym przez Petera Berga (Hancock), w którym występują: Taylor Kitsch, Alexander Skarsgard, Rihanna i Liam Neeson, zobaczycie niewiarygodne, zapierające dech w piersiach efekty specjalne, jedne z najlepszych jakie kiedykolwiek sfilmowano.

Słowa kluczowe