Krótkometrażowy 1955

Przedstawiamy listę 106 najlepszych i najpopularniejszych filmów z gatunku Krótkometrażowy z 1955 roku. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Niedzielny poranek 6.6

Dokument przedstawiający Warszawę odbudowaną ze zniszczeń wojennych. W piękny, niedzielny poranek tysiące warszawskich kierowców autobusów miejskich wyrusza na trasy. Kamera towarzyszy w czasie jazdy po mieście autobusu nr 133. Oglądając zabawne perypetie kierowcy, bileterki i pasażerów, okraszone żartobliwym komentarzem Kazimierza Rudzkiego, niejako przy okazji podziwiamy odbudowaną stolicę.


Jumpin' Jupiter 6.0

Świnka Porky i kot Sylvester wybierają się na biwak. Tej samej nocy pojawia się tam latający spodek z Jupitera i zabiera ich w kosmos. Gdy Porky smacznie śpi Sylwester staje oko w oko z kosmitą, co bardzo go przeraża.

Idę do słońca 6.4

Opowieść o znanym rzeźbiarzu Xawerym Dunikowskim. Przyglądamy się pracy artysty w jego pracowni, gdzie tworzy swoje największe działa sztuki socrealizmu w dziejach PRL-u. Film składa hołd wielkiemu artyście.

Uwaga, chuligani! 6.9

Warszawa nocą, w zaułkach bram czają się z nożami i pasami bandyci. W bójkach giną ludzie. Jak do tego mogło dojść? Film zwraca uwagę na zło, które ma początek w niewinnych wagarach, spotkaniach dziewcząt z nieznajomymi, sprzedaży alkoholu nieletnim czy kradzieżach kieszonkowych. Ukazuje jak łatwo można zejść na złą drogę.

Guided Muscle

Kojot, podczas gotowania zupy w puszce, postanawia podjąć jeszcze jedną próbę upolowania prawdziwego obiadu, czyli Strusia. W tym celu przywiązuje się do wielkiej strzały, a gdy ten "genialny" pomysł zawodzi, zamawia podręcznik dla łowców Pędziwiatrów...

Ready.. Set.. Zoom!

Kojot Wiluś realizuje coraz śmielsze pomysły na schwytanie wymarzonego Strusia. Wykorzystuje klej rozlany na drodze, wielki kawał gumy oraz... przebranie mające upodobnić go do żeńskiej wersji Pędziwiatra.

Słowa kluczowe