Krótkometrażowy 1965

Przedstawiamy listę 95 najlepszych i najpopularniejszych filmów z gatunku Krótkometrażowy z 1965 roku. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Szymon Pustelnik 7.0

Podstawą filmu stał się żywot świętego Szymona zwanego Słupnikiem, syryjskiego mnicha z V wieku. Usunięty z klasztoru za nadmierną ascezę, spędził następne 30 lat na platformie ustawionej na szczycie kolumny na pustyni. W postaci Szymona Bunuel ilustruje impotencję czynu świętych. Szatan ukazuje Szymonowi degenerację cywilizacji XX wieku, na której rozwój nie miało żadnego wpływu jego poświęcenie.

A Charlie Brown Christmas 7.3

Film opowiada o poszukiwaniu przez Charli'ego Browna sensu Świąt Bożego Narodzenia. Starają mu się w tym pomóc jego znajomi. Powierzają mu odpowiedzialną rolę reżysera świątecznego przedstawienia. W między czasie pies Snoopy bierze udział w konkursie na najlepiej przystrojony dom.

Monsters Crash the Pajama Party 6.0

Grupka studentek postanawia spędzić noc w opuszczonej rezydencji co ma być inicjacją do żeńskiego bractwa. Jak się wkrótce okazuje dom nie jest wcale opuszczony, gdyż w jego podziemiach znajduje się laboratorium szalonego naukowca i jego potwornych pomocników. Korzystając z okazji szaleniec postanawia wykorzystać dziewczyny w swoich eksperymentach i przemienić je w małpoludy.


Perły i dukaty 7.0

Główny bohater, Franciszek X, jest znakomitym polskim dyrygentem. Przebywa właśnie z cyklem koncertów w Pradze. Tam poznaje przypadkiem młodą polską turystkę Anitę. Dla zabawy Franciszek udaje przed nią Czecha. Anita jest zaintrygowana nowo poznanym mężczyzną i okazuje mu coraz więcej sympatii...

Pierwszy pawilon 6.0

Młody naukowiec zostaje porwany przez dziwnych osobników i dostaje się do tajemniczego domku, w którym jego dawny profesor dokonuje eksperymentu zmniejszania ludzi.

Sobre Luis Gómez

Luis Gomez ukazuje nam w ciągu zaledwie 7 minut i przy użyciu jedynie zdjęć, złożoną osobowość pieśniarza, który popularyzował muzykę ludową pochodzenia hiszpańskiego, przetworzoną na sposób kubański.

Ręka 7.3

Teraz!

Ten krótkometrażowy dokument w bardzo poruszający głos potępia rasizm w Stanach Zjednoczonych. "Now" to film w niezwykle precyzyjny sposób dokonujący syntezy obrazu i dźwięku, powstały głównie z pirackich fragmentów kronik filmowych.

Byurakani astghaditarane

Dokumentalna opowieść o słynnym armeńskim Obserwatorium Biukaryńskim, znajdującym się na południowym zboczu góry Aragac. Jego założycielem i długoletnim dyrektorem był wybitny ormiański astronom i naukowiec, światowej sławy astrofizyk Wiktor Ambarcumian.

Słowa kluczowe