Krótkometrażowy 1971

Przedstawiamy listę 107 najlepszych i najpopularniejszych filmów z gatunku Krótkometrażowy z 1971 roku. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Kamizelka 10.0

Adaptacja noweli Bolesława Prusa. W warszawskiej kamienicy mieszka młode małżeństwo. Chociaż są biedni, bardzo się kochają. Marzą o sielskich wakacjach, takich jak na obrazie wiszącym w ich pokoju. Filip jest księgowym, Anna dorabia szyciem i udzielaniem lekcji. Pewnego dnia żona wręcza mężowi prezent – własnoręcznie uszytą kamizelkę. Filip, który często pracował po nocach, podupada na zdrowiu. Wprawdzie wreszcie awansował, ale choroba postępuje, a wycieńczony nią mężczyzna coraz bardziej chudnie. Nie chcąc martwić żony skraca pasek kamizelki, aby wydawało się, że przybrał na wadze. Nie podejrzewa, że żona z troski o niego czyni to samo...

Korkociąg 7.4

Dokument składa się z dwóch przeplatającyh się wątków. Pierwszym z nich, jest przemówienie jednego z działaczy politycznych na temat historii, rozwoju i znaczenia przemysłu spirytusowego w Polsce. Drugi pokazuje uzależnionych i zniszczonych przez alkohol pacjentów szpitala.

Vinni Pukh idet v gosti

Animowana historyjka o zabawnym niedźwiadku i jego leśnych przyjaciołach. Winni-Puch i jego nieodłączny druh Piąteczka, z samego rana postanowili udać się z koleżeńską wizytą do królika. Mają nadzieję, że tam sowicie się pożywią...


System 4.5

Adaptacja opowiadania Edgara A. Poe'go "The system of dr. Tarr and prof. Fether". Fotoreporter Paweł Bergen widząc ucieczkę jednego z pacjentów zakładu psychiatrycznego, postanawia zrobić reportaż o prywatnej placówce, w której go osadzono.

The Crunch Bird 7.0

Kobieta nie może się zdecydować, co kupić swojemu mężowi w prezencie. W końcu w sklepie zoologicznym decyduje się na ptaka, który posiada niezwykłą umiejętność. Jej podarunek przynosi nieoczekiwane rezultaty...

Jak działa jamniczek 7.3

Zabawna animowana opowieść o budowie i zasadach działania psa jamnika. Film na wstępie pokazuje migawki działania prostych i bardziej skomplikowanych urządzeń. W konfrontacji z nimi jamnik jest zdecydowanie bardziej skomplikowany, przede wszystkim ma emocje: może być zły, smutny albo wesoły.

Pierwsza miłość 6.0

Pierwowzorem scenariusza filmowego jest opowiadanie Iwana Turgieniewaa. Zinaida, atrakcyjna, urodziwa, młoda i niezamężna kobieta jest córką zubożałej księżnej Zasiekin. Wołodia, młodzieniec piętnastoletni, zafascynowany jej urodą i wdziękiem, nie może od niej oderwać oczu. Nasza bohaterka jednak nie zwraca uwagi na młokosa, gdyż zakochała się w dojrzałym i doświadczonym mężczyźnie, Piotrze… ojcu Wołodii.

Słowa kluczowe