Krótkometrażowy 1976

Przedstawiamy listę 102 najlepszych i najpopularniejszych filmów z gatunku Krótkometrażowy z 1976 roku. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Elementarz 7.5

Film, pomyślany pierwotnie jako dokument o twórcy polskiego Elementarza, Marianie Falskim, przyniósł zupełnie odmienny rezultat: zdumiewający zapis stanu ducha Polaków lat siedemdziesiątych, przekraczający wszelkie bariery i konwencje gatunkowe ówczesnego kina. W miejsce dawnego, wyidealizowanego Elementarza, ukazanego w pierwszej części filmu, w drugiej autor zaproponował jego współczesny wariant: posępny, bliższy rzeczywistemu klimatowi epoki, zaś w trzeciej stworzył osobliwą wariację na jego temat. Film nagrodzony – już po śmierci autora – Złotym Lajkonikiem na Krakowskim Festiwalu Filmowym.

Sąsiedzi 7.0

Pat i Mat to zdecydowanie jedna z najsłynniejszych par sąsiadów w kinie. Obaj plastelinowi bohaterowie żyją w domach położonych obok siebie. W każdym odcinku próbują coś naprawić, zbudować. Mimo iż to nie zawsze im wychodzi, nie załamują się i pracują dotąd aż zrobią to co zamierzyli z zadowalającym efektem.

Take an Easy Ride 3.0

Przestroga przed tym, że jazda autostopem to nie zawsze dobry pomysł.


Teraz mądry 5.0

Krótki film instruktażowy mający na celu uświadomienie mieszkańców wsi o konieczności przestrzegania przepisów przeciwpożarowych. Pokazuje najczęstsze przyczyny powstawania pożarów w gospodarstwach wiejskich.

Klaps 5.3

Krótkometrażowy film Krzysztofa Kieślowskiego. Jest on zmontowany wyłącznie z dubli, w których widać klaps filmowy i chwilę akcji po klapsie. Wszystkie ujęcia zostały nakręcone podczas realizacji dramatu "Blizna".

Bankiet 6.0

Kelnerzy zastawiają stoły różnymi daniami przygotowując się na nadchodzący bankiet. Sala wypełnia się przybywającymi osobami. Gdy w końcu pierwsza ręka sięga po coś do jedzenia zaczyna się uczta. Jednak rola ludzi i potraw w tym posiłku jest zgoła odmienna od założeń przybyłych gości...

Stolarz 6.8

Główny bohater to warszawski, siedemdziesięcioletni stolarz. Zawodem tym para się od dziecka. W filmie toczy opowieść o swoim życiu i pracy zawodowej za czasów Piłsudskiego, w czasach wojny, przemian powojennych i dnia dzisiejszego. Opowieść ubarwiana jest archiwalnymi wstawkami z poszczególnych epok. Zakończenie jest zaskakujące...

Życiorys 7.0

Do miasta wojewódzkiego jedzie pociągiem robotnik Gralak, wiezie ze sobą stertę dokumentów. Jak się wkrótce okaże, udaje się do Wojewódzkiej Komisji Kontroli Partyjnej. Odbywa się specjalne posiedzenie, na której towarzysze rozpatrują jego odwołanie, gdyż został wydalony z partii przez Komitet Zakładowy PZPR zakładów mechanicznych.

38 popugaev

Opowieść o przygodach czterech przyjaciół - gadatliwej Małpki, nieśmiałego Słonia, rozumnej Papugi i zadumanego węża Boa. Przyjaciele mają poważny problem, muszą zmierzyć długość (wzrost) Boa. Próbują ją zmierzyć w słoniach, papugach i małpach...

Słowa kluczowe