Filmy broń, snajper, relacja ojciec-syn

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje broń, snajper, relacja ojciec-syn. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Agent FBI Sean Archer (John Travolta) wie, jak powstrzymać nieuchwytnego terrorystę Castora Troya (Nicolas Cage). Stając się nim. Archer poddaje się futurystycznej operacji, która daje mu twarz Troya, a następnie infiltruje świat terrorysty, by odkryć jego śmiercionośne sekrety. Lecz choć Archer wygląda i zachowuje się jak Troy, tak naprawdę go nie zna. Nie podejrzewa, że Troy może wziąć odwet i zmusić lekarzy do przemienienia go w Archera. Teraz agent staje w obliczu koszmaru: arcyrywala mieszkającego z jego rodziną.

Kick-Ass

7,0
8,3
Dave (Aaron Taylor-Johnson) jest nastoletnim fanem komiksów, który marzy o zostaniu prawdziwym superbohaterem. Z mocnym postanowieniem naprawy świata przybiera pseudonim Kick-Ass, zakłada specjalny strój i maskę a następnie wyrusza w miasto, aby walczyć ze złem. Jest jeden problem: nie ma kompletnie żadnych supermocy. Decyzja zostania superbohaterem jednak zapadła i od tej pory Kick-Ass będzie musiał stawić czoła najniebezpieczniejszym przestępcom. Wkrótce do chłopaka dołącza perfekcyjnie wytrenowana w zabijaniu jedenastoletnia dziewczynka o imieniu Hit Girl oraz szkolący ją w krwawym fachu ojciec – Big Daddy (Nicolas Cage).
Zdjęcie - symbol zwycięstwa dla znużonego wojną narodu, zainspirowało J. Bradleya i R. Powersa do napisania książki o bitwie o Iwo Jimę. To historia żołnierzy, uznanych za bohaterów, którzy wcale nie mieli ochoty odgrywać tej symbolicznej roli.


Homeland

7,5
Nick Brody, jeniec wojenny, zostaje odbity po 8 latach niewoli. Wraca do Stanów jako bohater, gdzie czeka na niego mająca kochanka żona oraz dwójka dzieci, które ledwie go pamiętają. Jednak pracownica CIA Carrie Mathison uważa, że mógł on przejść na stronę terrorystów i zaczyna prowadzić śledztwo na własną rękę.
30 stycznia 1972 roku z przedmieść Derry (zamieszkanego w większości przez katolików) w Irlandii Północnej wyruszył pokojowy marsz zorganizowany przez społeczny ruch Civil Rights. Protestujący zamierzali dotrzeć do centrum miasta, gdzie miał odbyć się wiec. Mimo starań organizatorów nie udało się uniknąć starć z brytyjskim wojskiem, w których zginęło 14 osób. To wydarzenie, nazywane dziś Krwawą Niedzielą, stało się punktem zwrotnym w historii wielowiekowego konfliktu między Irlandczykami, którzy w większości są katolikami, a Brytyjczykami, wśród których przeważają protestanci.
Niemający sobie równych pośród płatnych zabójców, Amerykanin Jack (Clooney), napotyka na trudności w realizacji zlecenia w Szwecji. Mistrz postanawia się wycofać i przysięga, że następne zadanie będzie jego ostatnim. Zaszywa się w małym włoskim miasteczku, delektując się życiem z dala od śmierci. Zbliża się jednak termin realizacji zlecenia, które przekazała mu pewna Belgijka, Mathilde (Thekla Reuten znana z Najpierw strzelaj, potem zwiedzaj). Konstruowanie broni potrzebnej do jego wykonania jest na ukończeniu. Jack – ku swemu własnemu zaskoczeniu – zaprzyjaźnia się z miejscowym księdzem, ojcem Benedetto (włoski weteran sceny i ekranu, Paolo Bonacelli) i nawiązuje romans z mieszkanką miasteczka, Clarą (włoska odtwórczyni głównych ról, Violante Placido). Wychodząc z ukrycia, Jack niebezpiecznie kusi los.
Serial telewizyjny bijący wszelkie rekordy popularności wśród kilku pokoleń widzów. Przedstawia wojenne losy dzielnej załogi czołgu Rudy i psa Szarika. Sformowana daleko od okupowanej Polski załoga czterech pancernych przemierza szlak bojowy prowadzący aż do Berlina. Bohaterowie wiodą codzienne życie żołnierzy, pełne niebezpieczeństw, czasem humorystycznych sytuacji, co cementuje ich przyjaźń. Jako zwycięzcy wracają do Polski uroczyście witani w stolicy Śląska – Katowicach. Wkrótce świętują zaręczyny trzech par. Wojenna historia czterech przyjaciół, harmonijnie godząc odwieczny kontrast między romantyzmem a codziennością, nadaje zwyczajności żołnierskiego trudu walor niezwykłości – dlatego stała się bestsellerem pięćdziesięciolecia.

Fanatyk

7,6
Jak głęboko są w nas zakorzenione sądy, zachowania, sposób myślenia, wiara w Najwyższego, których uczymy się w dzieciństwie? Czy aby zrozumieć i ogarnąć niektóre sprawy musimy zakwestionować wszystko to, czego nas uczono? Czy aby zrozumieć to, że pewne rzeczy są poza nasza percepcją, trzeba uciec się do drastycznego posunięcia jakim jest samobójstwo? A może łatwiej jest zrozumieć, lub chociażby przyjąć pewne rzeczy takimi jakimi są?
W małym miasteczku osiemnastoletni Dick po stracie ojca czuje się bezpiecznie jedynie z pistoletem w dłoni. Choć nazywa siebie pacyfistą, razem z kolegami zakłada klub miłośników broni. Pewnego dnia młodzi ludzie są zmuszeni użyć jej w obronie własnej. Zaciera się cienka granica pomiędzy dobrem i złem.
Doktor Ellen Sanders (Toni Collette) jest szanowanym chirurgiem. Na jej stół operacyjny ma właśnie trafić sam prezydent Stanów Zjednoczonych. Jednak na dzień przed planowaną operacją wraz z mężem i dwójką nastoletnich dzieci zostaje wzięta za zakładniczkę. Grupą, która więzi Sandersów w ich własnym domu, przewodzi agent FBI, Duncan Carlisle (Dylan McDermott). Ellen staje przed wyborem, albo życie jej rodziny, albo prezydenta.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…