Filmy konsul

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje konsul. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

W Los Angeles zostaje uprowadzona 11-letnia córka chińskiego konsula, od dwóch miesięcy przebywającego tu na placówce dyplomatycznej. Porywacze żądają 50 milionów dolarów. Ojciec wzywa do USA swojego przyjaciela Lee (Jackie Chan), policjanta z Hongkongu. Chce, by to on zajął się sprawą. FBI, by zachować kontrolę nad śledztwem, przydziela mu miejscowego policjanta, Jamesa Cartera. Nieobliczalny i gadatliwy funkcjonariusz liczy na to, że po wykonaniu zadania otrzyma stałą posadę w FBI. Początkowo jego współpraca z Lee nie układa się dobrze. Z czasem jednak okazuje się, że partnerzy doskonale się uzupełniają.
Akcja filmu toczy się w latach 20. XX wieku. Lekarz i zdradzająca go żona Kitty, wyjeżdżają do małej chińskiej wioski, by walczyć z epidmią cholery, która ją zaatakowała. Kitty widząc jak jej mąż pomaga chorym ponownie się w nim zakochuje.
Dwaj detektywi Roger i Martin pracują razem od trzech lat. Kolejnym ich zadaniem jest ochrona mafijnego księgowego Leo, który pracował dla dyplomaty zajmującego się przemytem narkotyków. Teraz jako świadek koronny narażony jest na zemstę gangu.


Tym razem detektyw James Carter i inspektor Lee dostają zadanie ochrony chińskiego ambasadora. Niestety zostaje on postrzelony, a sprawca ucieka. Nie zważając na nic, dwaj policjanci po raz kolejny rozpoczynają wspólne śledztwo, które wiedzie ich do Paryża, gdzie nie obowiązuje już ich jurysdykcja. To jednak nie powód, by zaprzestać śledztwa.
Buddenbrokowie to porywająca adaptacja nagrodzonej Noblem powieści Tomasza Manna z 1901 roku. Książka opisuje losy trzech pokoleń kupieckiej rodziny z północnych Niemiec. Akcja powieści dzieje się w czasie, gdy niemieckie społeczeństwo ulega gwałtownym przemianom, a wraz z nim także wartości rodzinne. Osobiste dążenia, które dotychczas należało poświęcić na ołtarzu dobra rodzinnego interesu grożą obecnie rozbiciem słynącej dotychczas z gorliwości, ciężkiej pracy, wiary i wzajemnego szacunku dynastii. Choć Thomas (Mark Waschke) jest gotów przejąć ster po swoim ojcu, konsulu Jeanie (Armin Mueller-Stahl) i poprowadzić rodzinną firmę przez burzliwy okres modernizacji i narastającej konkurencji, jego brat Christian (August Diehl) próbuje odciąć się od wszelkiej odpowiedzialności. Przestaje z podejrzanymi ludźmi i bierze ślub z wodewilową artystką, buntując się przeciw wszystkiemu, co reprezentował ich ojciec. To na ich siostrę, Tony (Jessica Schwarz), spada więc obowiązek poświęcenia miłości na rzecz wzmocnienia więzów rodzinnych i społecznych. Jednak gdy konkurent Buddenbrooków, Hagenström wykazuje się lepszym wyczuciem gwałtownie ewoluującego rynku, nawet jej wpływy zaczynają słabnąć..
Dwóch amerykańskich żołnierzy ucieka z niemieckiej niewoli.

Konsul

7,6
Debiutancka komedia sensacyjna Mirosława Borka korzysta z autentycznej historii Czesława Śliwy alias Jacka Ben Silbersteina, sławnego hochsztaplera schyłku lat 60. Śliwa ukończył szkołę podstawową i jedną klasę zawodówki, ale pracował jako inżynier-racjonalizator. Zasłynął z tego, że sprzedawał rzeczy, których nie miał. Jego najgłośniejszym wyczynem było jednak prowadzenie przez miesiąc fikcyjnego konsulatu niemieckiego we Wrocławiu: złożył nawet listy uwierzytelniające w Radzie Państwa, urządzał bankiety dla miejscowych notabli. Skazany w 1970 roku na kilka lat pozbawienia wolności zakończył barwne życie w więzieniu. Bork przewertował 15 tomów akt sądowych i dotarł do sędziego, który przewodził procesowi. Przeniósł akcję na przełom lat 70. i 80., bohatera nazwał Czesławem Wiśniakiem (w tej roli Piotr Fronczewski), i wybrał dla filmu pięć autentycznych historii, z których tylko w jednej - o szpitalnym pacjencie podającym się za dygnitarza PZPR - prawdziwy Śliwa nie uczestniczył.
Jacek jest młodym i ekscentrycznym outsiderem. Razem z grupą przyjaciół gra w teatrze „Tik Taka”. Pewnego dnia poznaje piękną dziewczynę imieniem Margueritte. Zakochuje się w niej od pierwszego wejrzenia. Szybko dowiaduje się, że jest ona córką ambasadora francuskiego i ich uczucie nie ma sensu. Jacek nie poddaje się jednak i postanawia o nią walczyć.
Susanne Frank jest fotografem i prowadzi w Sztokholmie agencję fotomodelek. Kiedy dowiaduje się, że ma zrobić sesję w Göteborgu, jest zachwycona, ponieważ będzie miała możliwość spotkania się ze swoim kochankiem, Henrikiem Lobeliusem. Zabiera ze sobą swoją najlepszą modelkę, Doris, która przed wyjazdem pokłóciła się ze swoim narzeczonym Pallem. Na miejscu marzenia obu kobiet zostaną skonfrontowane z ciężką rzeczywistością.
Abel Rothstein, policjant z tajną misją, zostaje wysłany wbrew swej woli do Polski aby współpracować z Markiem Brzęczyszczykiewiczem, dziwacznym policjantem o rozwiązłych obyczajach. Obaj mężczyźni muszą stawić czoła nietypowej sprawie: seryjne porwania kilku młodych dziewcząt, które odnaleziono zamordowane kilka dni później. Śmierć uderza coraz częściej a czas nagli. Zwłaszcza, że Jane Woods, ex-żona Konsula Stanów Zjednoczonych w Polsce również znika i wszystko wskazuje na to, że i ona została ofiarą tych samych porywaczy.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…