Filmy zakon, zamek, jazda konna, średniowiecze, miecz

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje zakon, zamek, jazda konna, średniowiecze, miecz. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Parodia "Robin Hood: Książę Złodziei", z Kevinem Costnerem. Robin Hood ucieka z więzienia znajdującego się w Jeruzalem i przybywa do Anglii. Na miejscu dowiaduje się, że rządy sprawuje, znienawidzony przez chłopów, książę Jan. Robin postanawia z nim walczyć i przeciwstawić się jego tyranii. W czasie jednej z utarczek, zakochuje się w pięknej lady Marion.
Jeden z najdroższych filmów w historii europejskiej kinematografii. „Templariusze. Miłość i krew” to widowiskowa saga osadzona w średniowiecznych realiach. Opowieść o władzy i intrydze, miłości i zdradzie, namiętności i pokucie. Urodzony w 1150 roku młody szwedzki szlachcic Arn Magusson od najmłodszych lat kształci się w zakonie templariuszy, by stać się godnym miana rycerza. Wskutek intrygi zostaje oskarżony o grzech nieczystości i musi odbyć pokutę. Wyrusza wraz z innymi templariuszami do Ziemi świętej, gdzie toczy się krwawa wojna pomiędzy chrześcijanami i muzułmanami. Jego krucjata to wyprawa pełna przygód i niebezpieczeństw. Przyjdzie mu stoczyć pojedynek z legendarnym rycerzem Ivanhoe, uratować życie sułtana Saladyna i walczyć o ukochaną Cecilię więzioną w klasztorze.
Akcja "Świata bez końca" zaczyna się 200 lat po wydarzeniach z "Filarów Ziemi", w roku 1327. Na tle barwnej panoramy średniowiecza, w okresie wielkich przemian i dziesiątkującej społeczeństwo zarazy, toczy się epicka opowieść o walce o władzę, pieniądze i wpływy. O tajemnicach i zbrodniach, o nauce burzącej fundamenty wiary. Historia, w której ludzkie emocje - miłość, nienawiść, pragnienie zemsty - odgrywają wiodącą rolę.


Wiedźmin

3,6
Ekranizacja opowiadań Andrzeja Sapkowskiego, których bohaterem jest Geralt z Rivii, polujący na potwory wojownik znany jako wiedźmin.

Wiedźmin

5,0
Przygody Geralta z Rivii, wiedźmina zajmującego się zabijaniem potworów.

Krzyżacy

7,1
W siedzibach rycerskich, na dworze królewskim Jadwigi i Władysława Jagiełły, w zamkach krzyżackich toczy się akcja filmowej adaptacji powieści historycznej Henryka Sienkiewicza „Krzyżacy”. Porywczy, powodowany młodzieńczą fantazją, rycerz Zbyszko z Bogdańca atakuje posłów krzyżackich. Spod katowskiego topora wybawia go Danuśka, córka Juranda z pogranicznego Spychowa, zdradziecko zaatakowanego przez Krzyżaków ze Szczytna. Dzieje miłości Danusi i Zbyszka oraz dramatu Juranda wieńczy zwycięska bitwa stoczona na polach Grunwaldu.
W roku 1215 angielska szlachta wzburzona królewską samowolą i uciskiem podatkowym zmusza króla Jana (Paul Giamatti) do podpisania postępowej, gwarantującej wolności obywatelskie Wielkiej Karty Swobód. Rychło jednak okazuje się, że król nie zamierza przestrzegać jej postanowień. Już w kilka miesięcy później apodyktyczny, pozbawiony skrupułów Jan na południu kraju zbiera armię i rusza na wojnę z baronami. Dociera do zamku Rochester. Tam templariusz Marshall (James Purefoy) wraz z niewielką grupą walecznych rycerzy stawiają bohaterski opór wielotysięcznej armii tyrana. Rochester staje się symbolem walki o wolność i sprawiedliwość.
Krótkometrażówka Tomka Bagińskiego ukazuje burzliwą historię państwa polskiego.
Serial w zabawny sposób prezentuje życie ośmiu średniowiecznych grup społecznych. Terry Jones wraz z Alan'em Ereirą omawia obowiązki i przywileje : chłopa, mnicha, damy, minstrela, rycerza, alchemika, banity oraz króla.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…