Filmy piosenkarz, koncert

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje piosenkarz, koncert. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Elvis

7,1
7,2
Biograficzna historia o relacji Elvisa Presleya z jego menedżerem Tomem Parkerem, który był odpowiedzialny za prowadzenie kariery i ogromne powodzenie komercyjne piosenkarza.
Swoista kontynuacja filmu Justin Bieber: Never Say Never tym razem skupia się na drodze piosenkarza do międzynarodowej sławy. Przyczynia się do tego słynna trasa koncertowa "Believe Tour". Wywiady z artystą dają odpowiedzi na długo oczekiwane pytania dotyczące jego pasji do tworzenia muzyki, związków i dorastania w świetle reflektorów W filmie możemy obejrzeć nigdy wcześniej nie ujawniane nagrania koncertowe. Przedstawione są również zakulisowe wydarzenia.
Jest to opowieść oparta na wątkach biograficznych gwiazdy polskiego kina – Kaliny Jędrusik. Aktorka, która po dziś dzień budzi skrajne emocje (jedni ją uwielbiają za swą wyrazistość i zmysłowość na ekranie, innych taki styl może drażnić), za życia również potrafiła polaryzować ludzi w swoim najbliższym otoczeniu choćby z powodu swego luźnego stosunku do obyczajowości, co nie raz sprowadzało na nią kłopoty nawet ze strony wpływowych ludzi polityki. Stało się tak w roku 1963, kiedy Kalina otrzymała zakaz występów w telewizji.


Historia jest luźno oparta na książce "The Mayor of MacDougall Street" Dave'a Van Ronka. Bracia Coen pokazują nam tydzień z życia młodego piosenkarza folk w 1961 roku. Początkujący piosenkarz i autor tekstów Llewyn Davis (Oscar Isaac) próbuje przebić się na nowojorskiej scenie muzyki folkowej. Muzyk musi pokonać przeszkody pozornie nie do pokonania, a niektóre z nich są jego własnym dziełem.
Dokument muzyczny rejestrujący występ jednych z najbardziej niezależnych i wszechstronnych muzyków naszych czasów, Lesa Claypoola, basisty amerykańskiego zespołu Primus oraz znakomitego gitarzysty ukrywającego się pod pseudonimem artystycznym Buckethead. Dodatkowo możemy poznać kulisy występu koncertowego oraz ciekawe animacje Lesa.
Po emocjonującej realizacji Głową w mur Fatih Akin postanowił wziąć oddech i wrócić do korzeni. Nakręcił dokument w gorącym, letnim, eklektycznym Stambule. Kulturowa złożoność tureckiej metropolii naturalnie przekłada się na wypełniające go dźwięki. Narrator filmu, niemiecki przyjaciel Akina – Alexander Hacke, członek awangardowej grupy Einsturzende Neubauten, za pośrednictwem muzyki próbuje zrozumieć współczesną Turcję. W mrocznym pokoju kultowego hotelu de Londres w Beyoğlu, między lustrami przydymionymi upływem czasu, wśród komputerów i kabli swojego przenośnego studia stara się dotknąć fenomenu miasta. Włócząc się po nim, odkrywa nowe brzmienia, bierze udział w nagraniach z najciekawszymi postaciami stambulskiej sceny muzycznej. Na ulicy spotka Kurdów z Siyasiyaband, w knajpie wysłucha cygańskiej muzyki Selima Seslera, w zabytkowej łaźni będzie dla niego śpiewała zjawiskowa Aynur. Hip-hopowiec Ceza zaprosi go do swojego domu, a z grupą Baba Zula zagra na łodzi, pływającej po Bosforze. Poczuje, czym jest stambulska melancholia hüzün, oglądając z legendarną divą Sezen Aksu fotografie Ary Gülera. Hacke, podobnie jak Akin, na naszych oczach zakocha się w Stambule.
Jonas wie, jak zapanować nad tłumem i mamić go „cudami” uzyskiwanymi za pomocą dymu i luster. Kiedy jego autobus psuje się, Jonas zmuszony jest zatrzymać się w biednym Rustwater w Kansas. Jego ponętna menedżerka próbuje przekonać miejscowego szeryfa, by zgodził się na występ pastora, on sam zaś koncentruje uwagę na pięknej sceptyczce o imieniu Marva.
Do Nowego Jorku przybywa słynna czwórka „Chłopców z Liverpoolu”, mająca wziąć udział w słynnym programie „ The Ed Sullivan Show”. Jest rok 1964 i to ich pierwsza wizyta w Ameryce. Grupa młodzieży, fanów Beatlesów stara się wtargnąć do hotelu, gdzie mieszkają muzycy. Młoda, niedoświadczona i niewinna dziewczyna przeżywa swą pierwszą miłość, romantyczną przygodę.
Paradokumentalna opowieść o zjednoczeniu się trzech legendarnych w latach 60-tych grup folkowych na specjalnym koncercie w Carnegie Hall, który został zorganizowany dla upamiętnienia zmarłego niedawno zasłużonego promotora i managera muzyki folk.
Film, który opowiada o powrocie Briana Wilsona, lidera amerykańskiego zespołu The Beach Boys do działalności muzycznej, wsparty jest wywiadami i materiałami muzycznymi, wszystko to w formie żartu.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…