Filmy aktor, aktorstwo

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje aktor, aktorstwo. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

William Szekspir ma kłopoty. Co prawda udało mu się zyskać już jako taką sławę w londyńskich teatrach i zamówienia na nowe sztuki, ale opuściła go wena twórcza. Mimo zainkasowanych kilku zaliczek na poczet dzieła "Romeo i Ethel, córka pirata" pisanie mu nie idzie, zatrzymawszy się na etapie ładnego tytułu. W dodatku wydał już pożyczone pieniądze, a wierzyciele pukają do jego drzwi. Udaje mu się zbiec do... najbliższej karczmy, ale i tu dopadają go zawiedzeni aktorzy, którym obiecał wspaniałe role. Na koniec dyrektor teatru chce nałożyć na niego areszt domowy do czasu ukończenia sztuki. Will smutki topi w winie, złorzecząc wszystkim, zwłaszcza Marlowe'owi, który jest zdecydowanie bardziej utalentowany i święci triumfy w teatrach. W takim stanie przypadkowo poznaje lady Violę, która robi na nim ogromne wrażenie. Tymczasem na próbach do "Romea ..." pojawia się nowa postać, Thomas Kent, młody, bardzo zdolny i ambitny chłopak, zwracający uwagę inteligencją i delikatną urodą. Przypomina Willowi Violę. Między innymi dlatego otrzymuje propozycję zagrania głównej roli.

Smash

6,9
Julia (Debra Messing) i Tom (Christian Borle) to zgrany zespół przy tworzeniu piosenek. Zaczynają właśnie pracę nad utworami muzycznymi do nowego musicalu o Marilyn Monroe. Kiedy broadwayowska producentka Eileen (Anjelica Huston) zgadza się finansować ich projekt, nadchodzi czas na casting. W końcowym etapie pozostają dwie kandydatki: Ivy Lynn (Megan Hilty) - zdeterminowana weteranka broadwayowskiej sceny, która swoim wyglądem przypomina ikonę kina, przez co wydaje się być faworytką do otrzymania roli; oraz Karen Cartwright (Katharine McPhee) - młoda dziewczyna z Iowy, która marzy o zostaniu aktorką na Broadwayu.
Londyn, lata 60. XVII wieku. Ned Kynaston (Billy Crudup) jest najjaśniej błyszczącą gwiazdą scen teatralnych. Kobietom nie wolno występować na scenie, a Ned dzięki swej nieprzeciętnej urodzie i talentowi odnosi spektakularne sukcesy, odtwarzając właśnie role kobiece. Wszelką pomocą służy mu lojalna i pełna podziwu garderobiana Maria (Claire Danes). Ale nagle świat Neda zostaje wywrócony do góry nogami. Król Karol II (Rupert Everett) pod wpływem nowej pięknej kochanki zmienia prawo. Na scenie mogą pojawiać się i aktorzy i aktorki. Uwielbiany i oklaskiwany Ned z dnia na dzień staje się nikim. Ale pomoc nadchodzi z najmniej spodziewanej strony.


Manuela (Judy Garland) właśnie ma poślubić bogatego, starszego i nudnego burmistrza, Don Pedro Vargasa (Walter Slezak), lecz spotyka podróżnego aktora Serafina (Gene Kelly). Odkrywa on, że uwielbia ona pirata Macoco. Serafin aby zdobyć serce Manueli, przebiera się za pirata i przerywa ślub. Dopiero po pewnym czasie dochodzi do niego, że wszyscy uważają go teraz, za najbardziej poszukiwanego pirata na Karaibach...
Telewizyjny film biograficzny przedstawiający krótkie życie legendy Hollywood - aktora Jamesa Deana, uwielbianego przez nastolatków gwiazdy Buntownika bez powodu, którego karierę przerwał tragiczny wypadek samochodowy w wyniku którego zginął mając zaledwie 24 lata. Film Marka Rydella przedstawia historię jego życia - od smutnego dzieciństwa aż po tragiczny wypadek samochodowy, nie pominięto również dokładnego przedstawienia trudnych relacji Deana z jego ojcem. W rolę główną wcielił się James Franco.
Publiczny wykład Adama Grzymały-Siedleckiego na temat nieprzeciętnych zdolności aktorskich Ludwika Solskiego, artysty, który na scenie spędził niemal swe całe długie życie. Prezentacja została poparta przedstawieniem jego trzynastu ról teatralnych.
Wewnętrzne spojrzenie na życie Patricka Swayze, opowiadane przez ludzi, którzy znali go najlepiej.
Niezwykle interesujący dokument Andresa Veiela przez siedem lat śledzi losy czwórki studentów aktorstwa. Poznajemy Stephanie, Karinę, Constanzę oraz Prodromosa, gdy przygotowują się do egzaminów wstępnych. Rekrutacja ciągnie się miesiącami i jest ciężkim, nerwowym okresem nieustannej nadziei i niepokoju. Cała czwórka dostaje się do szkoły, jednak początkowa radość z rozpoczęcia zajęć szybko zanika, kiedy każde, nawet najmniejsze, niedociągnięcie jest bezlitośnie wytykane przez wykładowców. Tym samym na próbę wystawiona zostaje ich miłość do wybranego zawodu. Andres Veiel mówi: „Obserwujemy zmagania bohaterów. Widzimy, jak starają się nie załamywać, martwiąc się o przepaść, jaka istnieje między ich oczekiwaniami a możliwościami. Towarzyszymy im w poszukiwaniu własnej tożsamości, ale widzimy także ich rozwój i dojrzewanie. Pod koniec studiów stają przed najtrudniejszym egzaminem: próbą znalezienia dla siebie miejsca w zawodzie. I nagle pojawia się szereg nowych pytań. Na czym polega sukces? Jak wysoką trzeba zapłacić cenę? I jak w ciągu tych siedmiu lat zmieniły się ich marzenia i dążenia?”.

Mistrz

7,1
Autorem dramatu jest Zdzisław Skowroński, który napisał sztukę dla 70-letniego wówczas aktora, Janusza Warneckiego, człowieka schorowanego, u schyłku kariery zawodowej. Przedstawia aktora tułającego się w młodości po prowincjonalnych teatrach, człowieka, który przeżył Pawiak, okupację, poniżenie i wielkie cierpienie. Przeszłość powraca we wspomnieniach młodego aktora, który kreuje postać mistrza sprzed wielu lat. W czasie okupacji przygotowuje się do roli „Makbeta”, wierząc, że zagra wymarzoną rolę po wojnie. Kiedy zjawia się gestapo, zabiera zakładników, zostawiając mistrza, który ma dokumenty księgowego…
Słowa kluczowe

Proszę czekać…