Historyczny 2008

Przedstawiamy listę 74 najlepszych i najpopularniejszych filmów z gatunku Historyczny z 2008 roku. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Czas honoru 7.8

Czas honoru, to trzynastoodcinkowy serial historyczno-obyczajowy, inspirowany historią polskich dywersantów, którzy w czasie II wojny światowej przechodzili w Anglii szkolenia, by wrócić do okupowanej przez hitlerowców Polski z misją konspiracyjnej walki o niepodległość.

Księżna 7.2

XVIII-wieczna Anglia. Georgina (Keira Knightley) wiedzie życie jak każda dziewczyna. Od samego początku przykuwa wzrok nie jednego mężczyzny. Już jako szesnastolatka, zawróciła w głowie samemu księciu Devonshire (Ralph Fiennes). Kobieta dostaje szansę na awans do wyższych sfer. Georgina wychodzi za księcia, zostawiając swojego ukochanego Charlesa Grey'a (Dominic Cooper). Jednak po krótkim czasie poznaje smak dworskiego życia. Młoda dziewczyna zostaje gwałcona, czego skutkiem ma być urodzenie następcy tronu. Niestety Georgina rodzi księciu Devonshire dwie córki. Następnie młoda kobieta zostaje zdradzona... Czy wytrzyma ten ból od strony swojego męża...

Kochanice króla 7.3

Dwie siostry Boleyn, Anne i Marie, rywalizują o względy króla, Henryka VIII. Zrobią wszystko, aby zdobyć jego serce, a swym orężem uczynią niegodziwość, intrygę i zdradę. Barwny i sugestywny obraz życia i szokujących zwyczajów panujących na dworze najsłynniejszego króla Anglii.


John Adams 7.2

Mini serial skupiający się na postaci Johna Adamsa, 2. prezydenta USA. Serial ukazuje życie tytułowego bohatera od 1770 roku, aż do jego śmierci, czyli 1826 roku. To nie tylko biograficzna opowieść, ale również historia powstania Stanów Zjednoczonych i ich początków, w których swój znaczny udział miał Johna Adams.

Max Manus 6.8

Po walkach z komunistami w Finlandii, Max Manus powraca do Norwegii okupowanej przez nazistowskie Niemcy. Dołącza do oporu przeciwko wrogiej armii, ale wkrótce zostaje złapany. Jednak udaje mu się uciec do Anglii. Tam zostaje agentem specjalnym wykonując różne misje sabotażowe przeciw nazistom okupującym jego ojczyznę.

Ostatnia zima wojny 6.2

Holandia, zima 1945. Ostatnie dni II wojny światowej. Nastoletni Michiel odnajduje w lesie zestrzelonego angielskiego pilota, Jacka. Chłopiec na własną rękę stara się przemycić żołnierza do niedalekiego miasteczka. Po szeregu nieudanych prób wciąga do spisku siostrę i wujka. We troje postanawiają zaryzykować życiem, żeby pomóc Anglikowi. Poruszająca i trzymająca w napięciu opowieść o końcu dziecięcych złudzeń i bolesnym wkroczeniu w dorosłość.

Baader - Meinhof 6.6

Sfabularyzowana historia powstania i krwawej działalności radykalnej lewicowej grupy terrorystycznej działającej w Niemczech od lat 70-tych ubiegłego wieku. Śledzimy losy przywódców grupy: Ulriki Meinhof i Andreasa Baadera, począwszy od berlińskich protestów studenckich w 1967 roku, które dały początek powstania w 1970 roku Frakcji Czerwonej Armii, zwanej RAF. Ta organizacja terrorystyczna w czasie swojej ponad 20-letniej historii zabiła kilkadziesiąt osób.

Bathory 6.4

Film został oparty na legendach krążących wokół postaci węgierskiej księżnej, siostrzenicy polskiego króla Stefana Batorego - Elżbiety Batory - najsłynniejszej seryjnej morderczyni w historii ludzkości. Wbrew pozorom Elżbieta była nowożytną kobietą renesansu, którą zgubne dążenie do piękna i nieśmiertelności doprowadziło na drogę morderstwa.

Księżniczka i Cesarz 7.6

Wiek szesnasty. Dochodzi do małżeństwa pomiędzy Akbarem, cesarzem Mogłów, a Jodhą, księżniczką Radźputów. Małżeństwo, które miało jedynie pieczętować przymierze, wkrótce zrodziło w tej dwójce ludzi miłość.

Słowa kluczowe