Krótkometrażowy 1944

Przedstawiamy listę 112 najlepszych i najpopularniejszych filmów z gatunku Krótkometrażowy z 1944 roku. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Królik Bugs i trzy misie 6.9

Niedźwiedzie rezygnują z zupy marchwiowej, której zapach przyciąga Królika Bugsa. Z tego wszystkiego Bugs rozkochuje w sobie Mame niedźwiedzi...

Donald Duck and the Gorilla

Donald wraz z siostrzeńcami dowiadują się z radia o tym, że z ZOO uciekł Ajax zabójca, potężny goryl. Donald próbuje nastraszyć dzieciaki udając goryla, a potem w odwecie one przebierają się za niego. W tym czasie prawdziwy goryl dostaje się do domu kaczorów i rozpoczyna pościg za Donaldem, która trwa aż do chwili, gdy spiker radiowy informuje, że aby spacyfikować goryla, należy użyć gazu łzawiącego. Jeden z siostrzeńców rzuca granat z gazem na stół, na którym goryl właśnie zamierzał skonsumować kaczora. W efekcie Donald i goryl, objęci czule, zanosząc się płaczem razem toną we łzach.

The Bodyguard

Mysz Jerry ratuje bulldoga Spike'a przed hyclem. Z wdzięczności pies proponuje Jerry'emu ochronę przed kotem Tomem - myszka ma tylko zagwizdać w razie kłopotów. Tom daje Jerry'emu mnóstwo powodów do gwizdania i na najróżniesze sposoby próbuje go powstrzymać przed wzywaniem niebezpiecznego ochroniarza.


The Million Dollar Cat 6.8

Kot Tom otrzymuje milion dolarów w spadku po swej ekscentrycznej ciotce. Jest tylko jedno "ale" - kocur otrzyma pieniądze pod warunkiem, że juz nigdy nie skrzywdzi żadnej żywej istoty, nawet myszy... Tom ze wszystkich sił stara się być miły dla Jerry'ego, co gryzoń bezwstydnie wykorzystuje.

Puttin' on the Dog 7.2

Jerry ucieka przed Tomem wprost do psiarni. Zdesperowany kot pożycza głowę od pobliskiego posągu przedstawiającego psa i w tym niewyszukanym przebraniu zakrada się na niebezpieczny teren. Najlepsi przyjaciele człowieka początkowo dają się oszukać, ale Jerry zrobi wszystko, by zdemaskować swego prześladowcę...

Musical Movieland

Jest to reportaż przedstawiający grupę turystów zwiedzających studio filmowe Warner Bros., w który umiejętnie wpleciono krótkie filmowe sceny muzyczne.

Słowa kluczowe