Filmy broń, kobieca nagość, relacja ojciec-syn

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje broń, kobieca nagość, relacja ojciec-syn. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

South Central jest w Los Angeles murzyńskim gettem i zarazem najniebezpieczniejszą dzielnicą w mieście. Tu niezwykle łatwo można paść ofiarą napadu czy gwałtu. Nikt nie zwraca już uwagi na prawo, bowiem w South Central ono nie istnieje. Wszelkie reguły postępowania wyznaczają gangi, nierzadko zwalczające się wzajemnie. Brak możliwości społecznego awansu i jakichkolwiek perspektyw na przyszłość wymusza walkę o przetrwanie według zasady: albo ty, albo ciebie. W South Central mieszkają trzej przyjaciele. Doughboy nie wyróżnia się spośród zdemoralizowanej młodzieży. Mimo młodego wieku ma na swym koncie kilka przestępstw, na których wcale nie zamierza poprzestać. Natomiast jego przyrodni brat Ricky ma szansę wyrwać się z getta, gdyż stypendium umożliwi mu doskonalenie umiejętności futbolowych już poza South Central. Trzeci z przyjaciół Tre stara się unikać zgubnych wpływów środowiska, co jest niewątpliwie zasługą jego ojca, który uczy go prawdziwej, czarnej kultury. Niestety, krewki Doughboy wkrótce staje się przyczyną kłopotów całej trójki. Chłopak nieopatrznie strzela do członka jednego z gangów. W takim przypadku obowiązuje odpowiedzialność zbiorowa. Przyjaciele są w ogromnym niebezpieczeństwie.
W latach siedemdziesiątych, dwie dziewczyny, mimo sprzeciwu rodziców, wybierają się na koncert rockowy, aby się zabawić i lepiej poznać świat. Dziewczyny, aby kupić działkę "trawki", zaczepiają jednego z członków gangu, który jest poszukiwany za liczne gwałty i morderstwa. Dziewczyny zostają zaprowadzone do siedziby gangu, do tytułowego "ostatniego domu na lewo". Od tej pory gang zajmuje się dziewczynami poprzez psychopatyczne gry i tortury.
Jack (George Clooney) jest zawodowym zamachowcem. Kiedy jedno z jego zadań w Szwecji przebiega nie po jego myśli, informuje swojego zleceniodawce Larry'ego, że jego następne zadanie będzie ostatnim. Zostaje wydelegowany na włoską wieś, gdzie rozkoszuje się wolnością w oczekiwaniu na ostatnią misję. Zazwyczaj czujny tym razem oddaje się w pełni rozmowom z tutejszym księdzem i uciechom cielesnym z piękną Włoszką Clarą (Violante Placido).


Hank Grotowski (Billy Bob Thornton), wiecznie zapijaczony były glina, mieszka z ciężko chorym ojcem (Peter Boyle) gdzieś na południu Georgii. Hank i jego syn Sonny pracują w stanowym więzieniu. Obaj przygotowują egzekucje więźniów. Hank ostrzega syna, żeby ten nie zaprzyjaźniał się ze skazanymi. Niestety Sonny coraz bardziej zbliża się do Lawrence'a Musgrove (Sean "P. Diddy" Combs). Kiedy Musgrove zostaje stracony, Sonny nie potrafi się z tym pogodzić i popełnia samobójstwo. Hank jest zdruzgotany śmiercią syna. Przypadkowo spotyka Letitię Musgrove. Kobieta właśnie straciła męża (nie przyznaje się jednak Hankowi, jak to się stało). Synek Letitii, Tyrrell, ulega wypadkowi samochodowemu. Chłopiec umiera. Letitia i Hank stracili swoich bliskich, tym bardziej zbliżają się do siebie. Nie przypuszczają nawet, że łączy ich jeszcze osoba Lawrence'a...
Biografia jednego z najbardziej oryginalnych i dziwacznych amerykańskich reporterów, legendarnego twórcy bezczelnego, prześmiewczego i nieustraszonego stylu dziennikarstwa nazwanego „gonzo”, Huntera S. Thompsona. Był autorem powieści "Fear And Loathing In Las Vegas", na podstawie której Terry Gilliam nakręcił Las Vegas parano z Johnnym Deppem w niezapomnianej roli Thompsona, który wypija tysiące szklanek bourbona i wciąga niezliczone kreski kokainy. Reżyser Alex Gibney inteligentnie przepytuje kolegów Thompsona i maluje wielowymiarowy portret, który ukazuje go jako człowieka niezwykle inspirującego i jednego z najbardziej wpływowych amerykańskich pisarzy i buntowników. Narratorem filmu jest Johnny Depp.
Agent CIA odkrywa powiązania swojego szefa z KGB.
W poczekalni na lotnisku człowiek na wózku inwalidzkim opowiada pewnemu pasażerowi historię o ustawionym wyścigu konnym w 1979, którego rezultatem była śmierć rodziny. Na Manhattanie umiera dwóch bukmacherów i syn mafijnego bossa. Młody mężczyzna wychodzi spod prysznica, by otworzyć drzwi sąsiadce, wyjaśniając, że jest gościem, miał zły tydzień, włączając w to obrabowanie. Nie wie, gdzie jest kolega, który go gości. Sąsiadka jest bardzo rozmowna, jest koronerem. Przychodzi dwóch zbirów i omyłkowo biorąc gościa za właściciela lokalu, zgarniają go, by postawić przed bossem, któremu zabito syna, aby zabił syna bossa konkurencji. Co łączy wszystkie te wątki pomieszania tożsamości? Gliniarze będą to chcieli wyjaśnić.
Brytyjski komediodramat twórcy "Twarzy anioła" i "Drogi do Guantanamo" portretuje brytyjskie środowisko muzyczne z lat 1976-1992, związane z legendarną wytwórnią Factory Records. Film nominowany do Złotej Palmy. Historia brytyjskiej sceny muzycznej od lat siedemdziesiątych do wczesnych lat dziewięćdziesiątych. Tony Wilson jest ambitnym, ale sfrustrowanym prezenterem telewizyjnym, szukającym swojego powołania. Po koncercie mało znanego wówczas zespołu Sex Pistols namawia stację telewizyjną, by nagrała ich występ. Ruch okazuje się strzałem w dziesiątkę. Niedługo potem do jego drzwi zaczynają dobijać się kolejne kapele z manchesterskiej sceny punkowej. Niesiony na fali muzycznej rewolucji Wilson wraz z przyjaciółmi zakłada legendarną wytwórnię Factory Records, dzięki której zespoły takie jak Joy Division i New Order na zawsze odmieniły oblicze muzyki. komediodramat, muzyczny
Dionizy Złotopolski (Henryk Machalica) mieszka w Złotopolicach wraz z synem Markiem (Kazimierz Kaczor), niezależnym senatorem, najczęściej zresztą przebywającym w Warszawie, i jego żoną Barbarą (Anna Nehrebecka), którzy mają dwóch dorosłych synów. Starszy Waldemar (Andrzej Nejman) jest gospodarzem i prowadzi gospodarstwo. Nie ma szczęścia w miłości i wciąż szuka kandydatki na żonę. Okazuje się, ze znalezienie partnerki, która zgodziłaby się wraz z nim zamieszkać na wsi jest trudne. Młodszy syn – Kacper Złotopolski (Andrzej Piaseczny) to czarna owca w rodzinie. Rzucił szkołę i postanowił rozpocząć karierę muzyka. Druga linia rodu – Gabrielowie mieszkają w Warszawie. Wywodzą się od bliźniaczej siostry Dionizego, Eleonory (Alina Janowska). Jej syn – Wiesław (Paweł Wawrzecki) jest komendantem posterunku policji na Dworcu Centralnym, a jego żona Marta (Ewa Ziętek) prowadzi luksusową kawiarnię. Mają razem syna – Tomka (Piotr Szwedes), który ku rozpaczy rodziców rzucił studia medyczne i rozpoczął karierę akwizytora – jego zdaniem w ten sposób najszybciej dorobi się dużych pieniędzy. Starszy syn Mirek (Radosław Elis) i jego żona Weronika (Agnieszka Sitek) oczekują narodzin pierwszego dziecka. Córka Wiesława z pierwszego małżeństwa, Agata (Paulina Młynarska), pracuje w agencji pośredniczącej w sprzedaży nieruchomości.
Kultowy film w reżyserii Sergio Leone przedstawiający losy żydowskich gangsterów z lat 20. XX w. i ich drogę na szczyty mafijnej hierarchii Nowego Jorku.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…