Filmy katastrofa, komputer

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje katastrofa, komputer. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Para detektywów zostaje przydzielona do wyjaśnienia szeregu spraw paranormalnych.
Przemysłowiec zaprasza badaczy do swojego parku rozrywki, w którym główną atrakcją są dinozaury. Po awarii zasilania stworzenia wymykają się spod kontroli.


Siedmiu ludzi, statek kosmiczny i czający się gdzieś w jego odmętach potwór rodem z najgorszych koszmarów.
Ellen Ripley zostaje odnaleziona po pięćdziesięciu siedmiu latach dryfowania w kosmosie. Wkrótce wraz z oddziałem marines wyrusza na planetę, z którą została zerwana łączność.
Terrorysta umieszcza w autobusie bombę, która wybuchnie, gdy pojazd zwolni poniżej 50 mil na godzinę. Od tej pory autobus pędzi z zawrotną prędkością po ulicach Los Angeles, a jedyną osobą, która może zmierzyć się z groźnym przeciwnikiem, jest Jack Travies, policjant z L.A.

Red Eye

6,5
Lisa leci nocnym lotem do Miami. Po starcie samolotu jej współpasażer, którego poznała wcześniej w terminalu lotniska, wyjawia swoje plany wobec Lisy i cel podróży. Kobieta ma pomóc mu w zabiciu biznesmena, jeśli Lisa nie zgodzi się na współpracę, mężczyzna wyda rozkaz zabicia jej ojca. Decyzja jest bardzo trudna, gdyż znajdując się na znacznej wysokości nie może narażać bezpieczeństwa swojego i innych pasażerów a zarazem zapobiec śmierci ojca i biznesmena.
Ekranizacja opowiadania Stanisława Lema. Tytułowy test ma sprawdzić przydatność androidów najnowszej generacji, które w przyszłości miałyby zastąpić pilotów statków kosmicznych. W kierunku pierścieni Saturna wyrusza więc wyprawa złożona z ludzi i robotów. Tyle, że nie wiadomo, kto jest kim... W sytuacji ekstremalnego zagrożenia, chłodna precyzja automatycznej kalkulacji zmierzy się z chwiejną i nieprzewidywalną ludzką naturą.
Ziemi grozi zagłada. Gwałtowne wyładowania na powierzchni Słońca. uwalniają lecącą w stronę naszej planety zabójczą plazmę. Lucas Foster, genialny naukowiec jako jedyny ma plan ocalenia ludzkości. Jego realizacja jest jednak niemożliwa bez niekonwencjonalnego wykorzystania broni masowej zagłady. Gdy satelity spadają na ziemię, a niebo staje w płomieniach Foster podejmuje się trudnej misji.
W odległej galaktyce, trzy miliony lat świetlnych stąd, wchodzimy na pokład statku wydobywczego Czerwonego Karła. Jego załoga to Dave Lister, ostatni żyjący człowiek; Arnold Rimmer hologram jego kumpla, stworzenie, które powstało w kilka eonów w efekcie ewolucji z puchatego pupilka Listera; oraz Holly komputer pokładowy. Wszyscy oni próbują wrócić na Ziemię żeby wreszcie się wykąpać. W trakcie podróży w czasie i przestrzeni natykają się na Krytona paranoicznego robota. Gdyby nie alternatywne światy i pomysły Listera, mogłoby im się udać wrócić do domu jeszcze przed śniadaniem.

Słowa kluczowe