Filmy samobójstwo, list

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje samobójstwo, list. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Senegalka pragnie znaleźć lepsze życie za granicą. Bierze pracę guwernantki u francuskiej rodziny. Jej obowiązki to rola pokojówki i opieka nad dziećmi. Po ruchach wyzwoleńczych rodzina przenosi się z Dakaru do południowej Francji. W swoim nowym kraju, kobieta jest nieustannie świadoma swojej rasy i jest maltretowana przez swoich pracodawców. Jej nadzieja na lepsze czasy okazuje się rozczarowaniem, wpada w izolację i rozpacz. Surowe traktowanie prowadzi ją do myśli samobójczych, jako jedynej drogi wyjścia z sytuacji.
Gérard Favier (Louis Jouvet) jest znanym kompozytorem, bardzo zakochanym w swojej żonie Sylvii (Renée Devillers). Para poznaje Monelle (Dany Robin), ładną, utalentowaną młodą pianistkę, która jest zagorzałą wielbicielką Gérarda. Muzyk bierze młodą dziewczynę pod swoje skrzydła i napędza ją do sukcesu. Ale skandaliczna gazeta ogłasza miłość kompozytora i jego protegowanej. Informacja jest fałszywa, ale Monelle zaczyna marzyć, a Sylvia zaczyna wątpić.
Nancy Scroggs, córka właściciela hotelu borykającego się z problemami, obmyśla plan przyciągnięcia nowych klientów.


Lektor

7,6
Nastolatek zakochuje się w starszej kobiecie. Lata później już jako student odkrywa, że ukochana jest oskarżoną w procesie o nazistowskie zbrodnie.
Andy Dufresne jest młodym obiecującym bankierem. Jego życie zmienia się drastycznie, kiedy zostaje niesłusznie oskarżony o zamordowanie swojej żony i jej kochanka. Skazany na dożywocie dostaje się do więzienia Shawshank, gdzie rządy sprawują sadystyczni strażnicy oraz dyrektor – hipokryta i oszust. Andy, żeby przeżyć lata jakie przyjdzie mu spędzić w celi, będzie musiał wykazać się sprytem i wolą przetrwania. Przygotowuje również misterny plan zemsty – tak zaskakujący, że zmyli nawet najbliższych współwięźniów.

Godziny

7,3
Opowieść o przeplatających się ze sobą historiach trzech kobiet, żyjących w różnych epokach - Virginii, Laury i Clarissy.
Steve Zissou (Bill Murray) - światowej sławy oceanograf - wyrusza z najbardziej kosztowną w swej karierze ekspedycją, której celem ma być odnalezienie tajemniczego, krwiożerczego rekina, który pożarł podczas ostatniej wyprawy jego najbliższego współpracownika i przyjaciela. Do jego ekipy przyłączają się: młody pilot, który upiera się, że jest synem Zissou (Owen Wilson), piękna dziennikarka mająca opisać postać Zissou i losy jego wyprawy (Cate Blanchett), a także żona Zissou - Eleonor (Anjelica Huston), będąca jednocześnie wiceprzewodniczącą The Zissou Society. Badacze muszą stawić czoła przytłaczającym komplikacjom takim jak, między innymi, piraci, porwania czy choćby bankructwo.
Historia próby schwytania przez amerykański rząd najsłynniejszych gangsterów lat 30. - Johna Dillingera (Johnny Depp), Baby'ego Face'a Nelsona i Pretty'ego Boy'a Floyda. W pościg za nimi rusza agent Melvin Purvis (Christian Bale). Dzięki tym działaniom kierowana wówczas przez J. Edgara Hoovera FBI z małej agencji stała się potężną organizacją o światowej sławie.

Mank

6,1
8,4
Nowe spojrzenie na Hollywood lat 30. XX wieku oczami zjadliwego krytyka społecznego i uzależnionego od alkoholu scenarzysty Hermana J. Mankiewicza, który ściga się z czasem, aby ukończyć scenariusz Obywatela Kane’a dla Orsona Wellesa.

Solaris

6,1
Po przybyciu na stację kosmiczną orbitującą na oceanie „Solaris”, psychiatra odkrywa, że dowódca ekspedycji na tę planetę zmarł w tajemniczy sposób. Wkrótce mają miejsce inne dziwne zdarzenia, takie jak pojawianie się byłych członków załogi i innych zmarłych.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…