Filmy wystawa

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje wystawa. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Film przedstawia historię 17-letniej bohaterki, Azy Holmes (Isabela Merced). Nie jest łatwo być Azą, ale ona próbuje… stara się być dobrą córką, dobrą przyjaciółką i dobrą uczennicą, a jednocześnie radzi sobie z niekończącym się naporem natrętnych, obsesyjnych myśli, których nie może kontrolować. Kiedy ponownie nawiązuje kontakt z Davisem (Felix Mallard), swoim ukochanym z dzieciństwa, Aza staje w obliczu fundamentalnych pytań dotyczących jej potencjału w zakresie miłości, szczęścia, przyjaźni i nadziei.
Rok 1976. Na korytarzu gmachu Telewizji, Agnieszka - dyplomantka szkoły filmowej - przekonuje "ważnego" redaktora o potrzebie powstania filmu o Mateuszu Birkucie, przed laty przodowniku pracy, którego błyskotliwa kariera skończyła się nagle i niespodziewanie gdzieś około roku 1952. Po pertraktacjach dziewczyna dostaje wreszcie taśmę i niezbędny sprzęt. Rozpoczyna prywatne śledztwo, mające ustalić przyczyny sukcesu i upadku Birkuta.

King Kong

7,3
9,0
Reżyser Carl Denham organizuje wyprawę na nieznaną wysepkę, by tam nakręcić swój najnowszy film. Na miejscu okazuje się, że żyje tam plemię strzegące wielkiego muru. Kilka godzin później Ann Darrow, mająca być gwiazdą filmu zostaje porwana i złożona w darze dla ich boga Konga. Odkrywszy to marynarze ruszają odbić kobietę z rąk Konga, który okazuje się być olbrzymią małpą. Ale za murem istnieje świat, niezmieniony od czasów dinozaurów.


Candyman

5,3
7,0
Odkąd mieszkańcy pamiętają, dzielnica Cabrini Green w Chicago była terroryzowana opowieścią o nadprzyrodzonym zabójcy z hakiem przymocowanym do ręki, którego można łatwo wezwać poprzez powtórzenie pięciokrotnie jego imienia w lustrze. Dzisiaj dzielnica wygląda zdecydowanie inaczej i jest zamieszkiwana przez nieco inną społeczność. Artysta Anthony McCoy wraz z dziewczyną będącą dyrektorką galerii przenoszą się do luksusowego apartamentu w Cabrini Green, gdzie zaczyna odkrywać krwawą tajemnicę mordercy o imieniu Candyman.
Ghost Town, uduchowiona komedia romantyczna opowiada historię Bertrama Pincusa (Ricky Gervais - Biuro, Noc w muzeum), ekscentrycznego stomatologa z Manhattanu, który odkrywa nieprzyjazną zdolność oglądania martwych ludzi, naprawdę denerwujących martwych ludzi. Jednak gdy łagodnie gadający duch (Greg Kinnear - Mała Miss) angażuje Bertrama w romantyczny plan dotyczący jego wdowy, Gwen (Téa Leoni), oboje zostają wciągnięci w komiczne tarapaty rozgrywające się pomiędzy dwoma światami!
David (reżyser i scenarzysta filmu oraz odtwórca głównej roli) to przepracowany i uzależniony od technologicznych nowinek pracownik agencji reklamowej. Pracuje nad kampanią dla nowej generacji okularów pozwalających ujrzeć „ulepszoną rzeczywistość”. Jego związek z dziewczyną - instruktorką jogi Julilette - przechodzi kryzys. David zazdrości swojemu kumplowi Wimowi (Dan Gill, The Office) wspaniałego życia z seksowną Sophie. Postanawia wykorzystać okulary, aby stworzyć rzeczywistych rozmiarów awatara Sophie. Fantazja i rzeczywistość mieszają się. Namiętności sięgają zenitu i sprawy wymykają się spod kontroli.
Chociaż Gilbert i Sullivan spodziewają się, że ich operetka będzie hitem, "Princess Ida" jest krytykowana za rutynowość. Drugi z nich stwierdza, że zabrakło pomysłów aby zrealizować opowiadania przyjaciela. Wolałby raczej komponować opery. Pomysł ten zagraża relacji pomiędzy mężczyznami...
Film przedstawia poruszającą i prawdziwą historię głęboko nieszczęśliwego mężczyzny, który walczy o powrót do rzeczywistości, odkrywając terapeutyczną moc sztuki.
Historia oparta na biografii malarza Kurta Barnerta. Mały Kurt jest bardzo przywiązany do swojej młodej i niezwykłej ciotki Elisabeth. Jej choroba i jej los wywrą duży wpływ na jego późniejsze, powojenne życie. Jako młody malarz Kurt zakochuje się w pięknej Ellie. Okazuje się, że jej rodzina skrywa pewną mroczną tajemnicę, związaną z losami głównego bohatera… Dodatkowo artystę wciąż dręczą wspomnienia z dzieciństwa, które przypadło na czasy rządów nazistów, a uwielbiany początkowo socrealizm przynosi gorzkie rozczarowanie. Czy ucieczka na Zachód przyniesie mu ukojenie?

Constans

6,8
Po odbytej służbie wojskowej, Witold - pasjonat wspinaczek wysokogórskich, wyrusza w Tatry. Jego ojciec niegdyś zginął tragicznie w górach. W schronisku spotyka znajomego swojego ojca. Dzięki niemu otrzymuje atrakcyjną posadę w firmie organizującej wystawy. Kiedy służbowo wyjeżdża do Indii, przekonuje się, że jego szef, Mariusz, prowadzi nie całkiem legalne rozliczenia dewizowe. Próbuje rozmawiać o tym z kolegami z pracy, ale naraża się tylko na szykany i kpiny z ich strony. Podczas następnej zagranicznej delegacji szef usiłuje namówić go do udziału w nielegalnych transakcjach. Kiedy Witold kategorycznie odmawia, koledzy urządzają mu "kocówę". Po powrocie do kraju zaczyna przygotowywać się z kolegą do wyprawy w Himalaje. Swoim kategorycznym sprzeciwem uczestniczenia w machinacjach naraża się na skreślenie z listy kandydatów na zagraniczną delegację do Kanady. Rezygnuje z niej prosząc o urlop na wyprawę wysokogórską. Na lotnisku zostaje zatrzymany z niezadeklarowanymi dolarami…
Słowa kluczowe

Proszę czekać…