Filmy Egipt

Przedstawiamy listę najlepszych i najpopularniejszych filmów z kraju Egipt. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Ostatnie dni miasta 7.0

35-letni Khalid pracuje nad filmem, który ma oddać ducha czasu, uchwycić puls rodzinnego Kairu, gdy stary świat sypie się i kruszy. Na myśl o więzi z miastem nie opuszcza go elegijny ton, przeczucie końca przenika wszystkie działania. Khalid musi opuścić swoje mieszkanie w śródmieściu, bliscy powoli odchodzą, a tęsknota za niespełnioną miłością wciąż spędza mu sen z powiek. Podczas gdy montażysta załamuje ręce, reżyser dyskutuje z przyjaciółmi o bliznach, jakie miasto może po sobie zostawić, i przegląda nagrany materiał, poszukując elementu łączącego w całość obrazy, wspomnienia i impresyjne epizody.

W Kairze 6.2

Juliette Grant (Patricia Clarkson) przylatuje do Kairu, by spotkać się ze swym mężem Markiem, pracownikiem ONZ. Niestety ten zostaje zatrzymany w Strefie Gazy. Pod nieobecność męża towarzystwa Juliette dotrzymuje Tareq (Alexander Siddig), przyjaciel z pracy Marka, rodowity Egipcjanin. Podczas wspólnych spacerów po Kairze, poznawania i oswajania się z muzułmańską kulturą, pomiędzy tym dwojgiem tak różnych ludzi zaczyna rodzić się subtelna więź.

Dokąd teraz? 6.2

Akcja filmu toczy się w małej libańskiej wiosce, w której mieszkają ludzie wyznający różne religie i zwyczaje. Niebawem wybucha wojna domowa w kraju, a trzy młode kobiety postanawiają wziąć sprawy w swoje ręce i załagodzić rodzące się konflikty między muzułmanami a chrześcijanami.


Zderzenie

Kair, 2013 rok. Dwa lata po egipskiej rewolucji. Po usunięciu islamistycznego prezydenta Morsiego następuje dzień gwałtownych zamieszek. Dziesiątki demonstrantów o różnych przekonaniach politycznych i religijnych zostaje osadzonych w ciężarówkach policyjnych.

Al Ma' wal Khodra wal Wajh al Hassan

Rodzina w małym egipskim mieście przygotowuje się do wielkiej uroczystości ślubnej.

Ali, The Goat and Ibrahim

Ali (Ali Sobhy) uważa, że dusza jego byłej dziewczyny znalazła wcielenie w kozie o imieniu Nada. Jego matka tego nie rozumie i postanawia wysłać Aliego do uzdrowiciela. Po drodze Ali spotyka Ibrahima (Ahmed Magdy), technika dźwięku, który cierpi na szumy uszne. Ali, Ibrahim i Nada wyruszają w terapeutyczną podróż przyjaźni i odkrywają siebie w Egipcie.

11.09.01 4.3

Aby przypomnieć rozmiar szoku z 11 września, aby zaświadczyć o tych wydarzeniach na całym świecie, aby lepiej pojąć ludzki wymiar tej tragedii, aby emocjom towarzyszyła refleksja, aby każdemu oddać głos, wspólny film 11 reżyserów o różnych korzeniach i z różnych kultur, 11 spojrzeń na tragiczne wydarzenia, które miały miejsce w Nowym Jorku 11 września 2001 roku, 11 punktów widzenia angażujących ich własne sumienie. Całkowita wolność twórcza.

Dawn of the Mummy 5.0

Trzech rabusiów grobów pomimo ostrzeżeń, otwiera ukryta kryptę. Kilka dni później miejsce to, odnajduje pewna ekipa fotografów. Po sprzeczce z rabusiami rozpoczynają zdjęcia w krypcie. W wyniku użycia do zdjęć świateł reflektorów, mumia leżąca w sarkofagu ożywa. Wskrzesiwszy swoich byłych niewolników, rozpoczyna pościg za tymi którzy naruszyli jej spokój.

Nocny terror 4.0

Marquis De Sade trafia do więzienia, gdzie słudzy kościoła poddają go torturom. Wiele lat później młoda amerykanka Genie, przyjeżdża do Aleksandrii, odwiedzić pracującego tam przy wykopaliskach ojca. Zwiedzając miasto spotyka Sabinę, która wprowadza ją do tajemniczego kultu. Wkrótce życie dziewczyny zamienia się w koszmar, mający związek z zmarłym przed lat De Sadem.

Il conquistatore di Atlantide 6.0

Herkules zostaje wyrzucony przez fale na brzegach Egiptu. Próbując wrócić do Grecji zostaje wplatany w walkę pomiędzy nomadami a tajemniczymi i niepowstrzymanymi wojownikami. Gdy porywają oni jego ukochaną heros wraz z przywódcą jednego z plemion Assurem, wyruszają do zapomnianego miasta by ją oswobodzić. Jak się okazuje ich wrogami są ocaleli Atlantydzi, ukrywający się od setek lat we wnętrzu nieczynnego wulkanu.

Słowa kluczowe