Filmy maszyna do pisania

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje maszyna do pisania. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Duchy w Wenecji

6,6
7,6
Akcja filmu rozgrywa się tuż po zakończeniu II wojny światowej w Wenecji w wigilię Wszystkich Świętych. Herkules Poirot, spędzający dobrowolnie emeryturę w najwspanialszym mieście świata, bierze udział w seansie spirytystycznym odbywającym się w popadającym w ruinę pałacu. Kiedy jeden z uczestników spotkania zostaje zamordowany, detektyw będzie zmuszony rozwiązać zagadkę jego śmierci, zagłębiając się w świat cieni i tajemnic nawiedzonej posiadłości.

Lśnienie

8,1
Ekranizacja powieści Stephena Kinga. Trójka bohaterów: pisarz Torrance wraz z żoną i synkiem decyduje się miło i spokojnie spędzić zimę pilnując wielkiego i luksusowego hotelu Overlook, opustoszałego na czas remontu. Torrance ma nadzieję odnaleźć tu odpowiednie warunki do pracy nad nową książką. Wkrótce jednak mężczyzna zaczyna zdradzać objawy szaleństwa, a grozę potęgują opady śniegu odcinające hotel od świata. Rodzina bohatera jest w śmiertelnym niebezpieczeństwie...
Oskar Schindler, niemiecki przedsiębiorca, przyjeżdża do okupowanego Krakowa i tam zakłada fabrykę emaliowanych naczyń. Tanią siłę roboczą stanowią okoliczni Żydzi zmuszani do pracy przez hitlerowców. W 1943 roku wchodzi w życie plan Endlosung, czyli ostateczne rozwiązanie kwestii żydowskiej. Krakowskie getto zostaje zlikwidowane, ludzie wyrzuceni na bruk i wywożeni do obozu do Płaszowa. Schindler widząc ten dramat, postanawia uratować Żydów od zagłady…


Po śmierci Arthura Howitzera Juniora, pochodzącego z Kansas, cenionego redaktora popularnego amerykańskiego magazynu Kurier Francuski, z siedzibą w Ennui-sur-Blasé we Francji, zespół redakcyjny zbiera się w celu napisania nekrologu. Wspomnienia o Howitzerze składają się na cztery opowieści: Reporter na rowerze opisujący podejrzane dzielnice miasta; Konkretne arcydzieło o niepoczytalnym malarzu, jego strażniczce i muzie oraz pazernych marszandach; „Poprawki do manifestu” dokumentujące miłość i śmierć na barykadach podczas buntu studenckiego; oraz Prywatna jadalnia komisarza - pełna napięcia historia o narkotykach, porwaniach i wyrafinowanej kuchni.
Theresa Osborne, dziennikarka w „Chicago Tribute”, właśnie się rozwiodła. Została skrzywdzona przez człowieka, któremu ufała bez granic. Teraz najważniejszy jest dla niej synek Jason i praca. Co jakiś czas na kilka dni Theresa zawozi Jasona do jego ojca i sama spędza weekend. Nad Atlantykiem, na pustej plaży, znajduje wyrzuconą przez morze butelkę z listem w środku. Nieznany mężczyzna pisze o swojej miłości do żony, która go opuściła. Bardzo romantyczny list podpisany jest literą „G”, wywiera na Theresie ogromne wrażenie. Dziennikarka postanawia odnaleźć autora. Szef redakcji, Charlie Toschi, widzi w tym materiał na ciekawy artykuł. Autorem listu okazuje się Garret Blake, marynarz z małej wyspy Outer Banks w Karolinie Północnej. Od śmierci żony, Catherine, mieszka w domku na plaży. Jedyną więzią łączącą do ze światem jest przyjaźń z ojcem. Między Theresą a Garretem nawiązuje się stopniowo nić sympatii, oboje dobrze się rozumieją. Później rodzi się uczucie, ale miłość między dwojgiem dojrzałych osób nie jest łatwa.

Czas mroku

6,7
6,4
Pasjonująca, dramatyczna opowieść o człowieku, którego jedna decyzja zmieni losy świata. Premier Wielkiej Brytanii Winston Churchill w przededniu podjęcia decyzji o przystąpieniu Wielkiej Brytanii do drugiej wojny światowej.
Wietnam. Rok 1989. Czternaście lat po zakończeniu wojny. Irlandka Christina Noble (Deirdre O'Kane) leci do Ho Chi Minh (dawniej Sajgon) i zostawia za sobą niezwykłą historię życia. Ale najlepsze jest jeszcze przed nią. Christina ląduje w kraju ", którego nie jest w stanie pokazać na mapie". Z kilkoma dolarami, marzeniami i własnym trudem odwagi, ma zamiar zmienić wszystko. Dla setek tysięcy ludzi. Na zawsze. Film jest inspirującą prawdziwą historią kobiety, która wierzy, że jest tylko jedyną osobą, która może coś zmienić. W jakiś sposób ona ma rację.
Głównym bohaterem filmu jest Andy Dufresne (Tim Robbins) - dobrze zarabiający bankier, który zostaje oskarżony o zamordowanie swojej żony i jej kochanka. Mężczyzna nie ma bowiem alibi, za to posiadał broń i motyw. Zostaje skazany na dożywocie i trafia do Shawshank - więzienia, które słynie z surowych zasad i rygoru. Już po pierwszej dobie w nowym miejscu orientuje się, że wszystkim rządzi fanatyk religijny - naczelnik Norton (Bob Gunton). Pewnego dnia Dufresne staje się świadkiem rozmowy dotyczącej opodatkowania spadku, który dostał jeden ze strażników. Andy postanawia wykorzystać sytuację i doradza mężczyźnie jak zachować całą sumę pieniędzy.

Pokuta

7,3
7,3
Trzynastoletnia Briony niesłusznie oskarża Robbiego o potworną zbrodnię. Jedyną osobą, która wątpi w jej wersję wydarzeń jest jej starsza siostra, Ceciia. Odtąd ich życie nie pozostanie takie samo. Film oparty na powieści Iana McEwana.

Trumbo

7,0
Pod koniec lat 40. XX wieku Dalton Trumbo (Bryan Cranston) był czołowym hollywoodzkim scenarzystą. Zmieniło się to, gdy jego i innych artystów zaczęto prześladować za przekonania polityczne niezgodne z ówczesną wizją rządu. Trumbo był więziony przez 11 miesięcy, a po zwolnieniu z aresztu żadna z wielkich wytwórni filmowych nie chciała zatrudnić go ze względu na opinię publiczną. Zmuszony pisać pod pseudonimem nie zmienił swoich przekonań, a jego praca doceniona dwoma statuetkami Oscara przyczyniła się do zdelegalizowania Czarnej listy Hollywood.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…