Filmy żołnierz, pilot

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje żołnierz, pilot. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Pierwsza wojna światowa. Młody Bruno Stachel (George Peppard), pochodzący z biednej rodziny, były piechur, obecnie jest pilotem w niemieckich, elitarnych wojskach lotniczych. Przewyższając w kunszcie swoich kolegów-arystokratów, staje się narodowym bohaterem i otrzymuje najwyższe odznaczenie wojskowych lotników - medal "Błękitny Max". Generał Klugermann (James Mason), mentor Bruna, korzysta z jego sławy. Gotowy jest nawet na pewien czas przymknąć oczy na miłosne związki swojej żony Kaeti (Ursula Andress) i odważnego lotnika...
Fascynująca opowieść o nietuzinkowej postaci jaką był ojciec Józef Maria Bocheński – filozof, logik, dominikanin, sowietolog, żołnierz, pilot. Uczestniczył w wojnie 1920 roku. Przed II wojną światową opublikował zarys etyki wojskowej pt. „De Virtute Militari”. W czasie II wojny światowej był kapelanem Wojska Polskiego w 80. Pułku Piechoty, podczas kampanii wrześniowej brał udział w bitwie pod Kockiem z Samodzielną Grupą Operacyjną Polesie generała Franciszka Kleeberga, a także w II Korpusie we Włoszech, gdzie uczestniczył m.in. w bitwie pod Monte Cassino. Od 1945 profesor filozofii współczesnej na Uniwersytecie we Fryburgu, gdzie w latach 1964–66 był rektorem. Do opowiedzenia historii o wybitnym Polaku, niestety wciąż mało znanym w Polsce, autorzy wykorzystali wydarzenie, które miało miejsce 6 września 1982 r. – atak terrorystyczny na polską ambasadę w Bernie. Bocheński w roli negocjatora pomógł szwajcarskim służbom w rozpracowaniu czteroosobowego oddziału napastników, członków Powstańczej Armii Krajowej, domagających się zniesienia stanu wojennego w Polsce.
Siedmiu ludzi, statek kosmiczny i czający się gdzieś w jego odmętach potwór rodem z najgorszych koszmarów.


Top Gun

7,3
Tom Kazansky i Pete „Maverick” Mitchell to uczniowie elitarnej jednostki lotniczej. Panowie rywalizują między sobą o miano najlepszego pilota.
Kapitan Colter Stevens (Jake Gyllenhaal) budzi się w jadącym z dużą prędkością pociągu. Nie poznaje siedzącej obok niego dziewczyny, nie wie, gdzie jest. Po 8 minutach od jego przebudzenia pociąg eksploduje. Wtedy mężczyzna przekonuje się, że bierze udział w rządowym eksperymencie o nazwie: "Kod nieśmiertelności", który pozwala na wejście w ciało innego człowieka na ostatnich 8 minut jego życia. Zadaniem Stevensa jest rozpoznanie i powstrzymanie zagrażającego całemu Chicago terrorysty podkładającego bomby. "Kod nieśmiertelności" pozwala wracać na miejsce zdarzeń wielokrotnie i żołnierz z każdym powrotem na ostatnich 8 minut życia pasażerów pociągu będzie wiedział coraz więcej. Czy uda mu się znaleźć i powstrzymać atak bombowy… który już się wydarzył?
Mieszkający na przedmieściach rodzice wychowują swoje pociechy na przyszłych absolwentów Harvardu i robią wszystko aby ochronić je przed złymi wpływami. Sami jednak, znudzeni utrzymywaniem ciągłej pozy, szukają ucieczki w ukradkowych pozamałżeńskich romansach i pornografii w Internecie.
Po ukończeniu szkoły Johnny Rico zgłasza się na ochotnika do piechoty w ramach służby federalnej. Daleko mu jednak do patriotycznych motywów. Johnny wstąpił do wojska, aby zdobyć serce swojej dziewczyny, Carmen, która zapisała się do akademii floty, aby zostać pilotem statku kosmicznego. Kiedy podczas jego służby dochodzi do tragicznego wypadku przy treningu, Johnny uświadamia sobie, że zaciągnął się z niewłaściwych powodów. Chce już zrezygnować, kiedy Ziemia zostaje zaatakowana przez robale.
Po pojawieniu się nowego Terminatora Rev-9 życie młodej Dani jest zagrożone. Sarah Connor powraca, aby ją chronić.
Film kontynuuje mityczną podróż Paula Atrydy, który kroczy wojenną ścieżką osobistej zemsty, a przy okazji stara się zapobiec straszliwej przyszłości, od której zależą losy wszechświata.
Prawdziwa historia pilota myśliwca Dietera Denglera (Christian Bale), pół niemca-pół amerykanina, który zostaje podczas wojny w Wietnamie, zestrzelony w Laosie.

Słowa kluczowe