Filmy Panama

Przedstawiamy listę najlepszych i najpopularniejszych filmów z kraju Panama. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Kamienne pięści 6.4

Roberto Duran wychowuje się na ulicy, gdzie rządzi prawo pięści. Umiejętności, które zdobywa walcząc o przetrwanie, stają się jego przepustką do lepszego świata. Na profesjonalnym ringu pojawia się po raz pierwszy w wieku 16 lat i niedługo po tym zyskuje przydomek Manos de Piedra, czyli Kamienne pięści. Jak się jednak okazuje, na szczyt zmierza trudną i niebezpieczną drogą. Wielki talent może bowiem nie wystarczyć, by raz na zawsze uwolnić się od życia w nędzy. Czy będzie gotowy na starcie z niepokonanym Sugar Ray’em Leonardem? Czy nieokrzesany chłopak stanie się mężczyzną zdolnym zadziwić cały świat?

Escobar: Historia nieznana 6.2

Do Kolumbii przyjeżdża młody surfer, który zakochuje się w Marii. Niebawem poznaje Pabla Escobara, handlarza narkotyków.

Czterej muszkieterowie 7.1

D'Artagnan jest już Muszkieterem. Wraz ze swoimi trzema towarzyszami dołącza do królewskiej armii oblegającej twierdzę Hugenotów. Tymczasem król Ludwik XIII pragnie ostatecznie zadać kłam pogłoskom o romansie, jaki łączy Annę Austriaczkę z księciem Buckingham. Kardynał Richelieu wciela w życie podstępny plan: zleca bezwzględnej Milady de Winter porwanie Konstancji Bonacieux, podejrzanej o przekazywanie listów miłosnych królowej. W pościg za porywaczką rusza zaślepiony miłością do niej D'Artagnan.


Kolorowe wzgórza

Dziewięcioletni Manuel (Hernán Mauricio Ocampo) ma starą piłkę, którą na co dzień gra w piłkę nożną na wsi. Chłopak marzy żeby być kiedyś wielkim bramkarzem. Jego marzenie wydaje się powoli spełniać, gdy Ernest, jego ojciec, daje mu nową piłkę. Przypadek sprawia, że piłka wylatuje na pole minowe. Mimo niebezpieczeństwa, Manuel chce odzyskać swój skarb. Przekonuje swoich dwóch przyjaciół, aby razem z nim uratowali piłkę. Wśród przygód i dziecięcych gier, widać oznaki początku konfliktu zbrojnego w życiu mieszkańców "La Pradera".

Dollar Mambo

Tancerka, pracująca w obskurnym Salón Panamá, zakochuje się w transwestycie, który trzyma ze skorumpowanym policjantem. 20 grudnia 1989 roku armia amerykańska "najeżdża" Panamę i zostaje zabitych tysiące niewinnych ludzi. Film powstał na podstawie autentycznych wydarzeń.

Melasa

W scenerii opuszczonej hali, ukryci pomiędzy zniszczoną maszynerią, Monica i Aldo uprawiają miłość. Małżeństwo żyje w skromnym domu razem z ośmioletnią córką Moniki i jej sparaliżowaną matką, poruszającą się na wózku inwalidzkim. Aldo jest nauczycielem pływania, ale nie może prowadzić zajęć, bo w miejscowym basenie brakuje wody. Monica jest jedną z nielicznych osób, wciąż zatrudnionych w cukrowni. Jej praca polega na codziennym oglądzie maszyn. Ich zarobki nie wystarczają na godziwe utrzymanie ani na dodatkowe wydatki, jak dom, który wynajmują na godziny od zaprzyjaźnionej pary. Kiedy Monica i Aldo kochają się w nim, właściciele wyczekują w parku na możliwość powrotu do siebie.

Desnuda en la arena

Opowieść o losach samotnej kobiety, która dla polepszenia swojej sytuacji życiowo-materialnej postanawia wyjechać z małym synkiem do Panamy w poszukiwaniu pracy. Ze względu na swoja atrakcyjność, zostaje tam...

Szansa

Słowa kluczowe