Filmy relacja mężczyzna-kobieta, samobójstwo, morderstwo, niemcy

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje relacja mężczyzna-kobieta, samobójstwo, morderstwo, niemcy. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Historia trzech przyjaciół, którzy decydują się na założenie fabryki włókienniczej.
Chuck Barris, twórca programów dla niewybrednych widzów, ma sekret: jest zatrudnionym przez CIA zabójcą likwidującym zwycięzców teleturnieju w drodze na wygrane wakacje.
Jest 1941 rok, gdy młody Staszek ucieka z niemieckiej niewoli i przedostaje się na radziecką stronę frontu. Okazuje się, że jest niezwykle podobny do schwytanego przez Rosjan porucznika Abwehry Hansa Klossa. Po raz pierwszy polscy widzowie zobaczyli Hansa Klossa w Teatrze Telewizji. Od 1965 do 1967 roku zostało wyemitowanych 14 spektakli o agencie J-23. Spodobały się tak bardzo, że natychmiast zapadła decyzja o produkcji serialu telewizyjnego Stawka większa niż życie.


Lektor

7,6
Nastolatek zakochuje się w starszej kobiecie. Lata później już jako student odkrywa, że ukochana jest oskarżoną w procesie o nazistowskie zbrodnie.

Dagny

7,0
Historia ostatnich lat życia Norweżki Dagny Juel, poetki i pisarki, muzy artystycznej cyganerii Berlina, Krakowa i Warszawy. Biograficzny film przedstawiający barwne, dramatyczne i burzliwe życie Dagny i jej małżonka Stanisława Przybyszewskiego. Ich początkowe zafascynowanie się sobą, następnie ślub, wspólne dzieci, zmierza z czasem ku tragedii. Przybyszewski nawiązuje przelotny romans z Jadwigą Kasprowiczową, Dagny w odwecie daje się adorować poetom i artystom, co kończy się samobójczą śmiercią poety Stanisława Koraba Brzozowskiego. Porzucona przez męża Dagny wyjeżdża na Kaukaz ze swoim wielbicielem Emerykiem, który nie mogąc znieść jej cierpienia, zabija ją a sam popełnia samobójstwo.
Adaptacja powieści Guntera Grassa. Trzyletni Oscar przestaje rosnąć w dniu przejęcia władzy przez partię Hitlera. Jego oczami śledzimy burzliwą historię Gdańska przed i po wybuchu wojny...
Historia niemieckiej rodziny Essenbeck, przemysłowców, właścicieli fabryki, rozgrywająca się w latach 1933-34, czyli od pożaru Reichstagu do "nocy długich noży". Opowieść o zawiści, walce i upadku godności. Visconti czerpie tu z MacBeth'a, Demonów Dostojewskiego, jak i z Thomasa Manna i z Götterdämmerung Wagnera.
Bezrobotny akrobata cyrkowy Abel Rosenberg (David Carradine) zna tylko jeden sposób przetrwania na arenie surrealistycznego cyrku, którym był Berlin w roku 1923 - jest to notoryczne pozostawanie w stanie nietrzeźwym. Jednak nawet to zamroczenie nie jest w stanie przysłonić zagrożenia i przerażającej tajemnicy - wszyscy jego znajomi, nawet ci najdalsi, giną w okrutny sposób. Czy Abel ocaleje, czy też jego umysł i dusza ulegną całkowitej destrukcji?
Słowa kluczowe

Proszę czekać…