Filmy kompozytor, lekarz

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje kompozytor, lekarz. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Tylko kochankowie przeżyją to opowieść o Adamie (Hiddleston), unikającym rozgłosu i słonecznego światła, undergroundowym muzyku z Detroit, który postanawia powrócić po długiej rozłące do swojej ukochanej - Evy (Swinton), od lat mieszkającej w Maroku. Jednak ich związek zostanie wystawiony na próbę, kiedy dołączy do nich nieobliczalna siostra Evy - Ava (Wasikowska).
Jak postąpi młoda kobieta, gdy jej świat legnie w gruzach? Po stracie męża i córeczki żona słynnego kompozytora całkowicie odetnie się od świata i dotychczasowego życia. Czy na dłuższą metę to się jej uda? Czy można odciąć się chociażby od miłości do muzyki i niedokończonego dzieła? A może jednak nie wszystko stracone?
W 1971 Arthur i Annie Pope wysadzili laboratorium, które zajmowało się produkcją napalmu. Od tamtego wydarzenia są poszukiwani przez FBI. Małżeństwo wraz z dwójką dzieci wciąż zmienia nazwisko i miejsce zamieszkania. Jednak pewnego dnia ich starszy syn Dannyn poznaje dziewczynę, w której się zakocha...


Po odzyskaniu zdrowia psychicznego, Hilary Fairfield ucieka z zakładu psychiatrycznego, w którym spędził 15 lat. Po powrocie do domu dowiaduje się, że żona, która się z nim rozwiodła, podobnie jak dorastająca już córka, planuje wkrótce wyjść za mąż...
Wiedeń, 1902 rok. Alma Schindler (Sarah Wynter) jest córką znanego malarza, Emila Schindlera. Młodej Almy nie pociąga jednak malarstwo, a komponowanie i doskonalenie swojej sztuki pianistycznej. Dziewczyna coraz szybciej zyskuje uznanie jednej z bardziej utalentowanych pianistek. Dzięki licznym protekcjom udaje jej się spotkać z jednym z najbardziej cenionych wiedeńskich kompozytorów, Gustavem Mahlerem (Jonathan Pryce). Choć Alma jest krytycznie nastawiona wobec kompozycji Mahlera, ulega jego osobowości. Oboje zakochują się w sobie i podejmują decyzję o małżeństwie - nie przeszkadza im fakt, że kompozytor jest o dwadzieścia lat starszy od dziewczyny i jest Żydem...

Pan Klein

6,9
Francja w 1942 roku. Tytułowy bohater korzystając z sytuacji w jakiej znalazł się jego kraj zajmuje się handlem dziełami sztuki, kupując je od Żydów po paskarskich cenach. Poza tym jest ogólnie szanowanym obywatelem, mającym wpływy oraz przyjaciół, żyjącym w zgodzie z nowym porządkiem. Pewnego dnia okazuje się, iż ktoś, prawdopodobnie Żyd, ukrywa się pod jego nazwiskiem. Pan Klein próbuje wyjaśnić to nieporozumienie na własną rękę.
Znawca starych instrumentów Charles Moritz (Samuel L. Jackson) podejrzewa, że wystawione na aukcji w Montrealu poobijane i poniszczone, ale piękne purpurowe skrzypce pochodzą z pracowni słynnego włoskiego lutnika Nicolo Bussottiego z XVII wieku. Miały być dziełem jego życia, poświęconym pierworodnemu synowi. Niestety jego żona i dziecko umierają podczas porodu. Okazuje się, że losy kolejnych właścicieli instrumentu również naznaczone są tragizmem. Przez trzy stulecia bezcenne skrzypce wędrują po świecie – z Włoch do Austrii, potem Anglii, Chin, w końcu trafia do Kanady. Kiedy Moritz potwierdza oficjalnie ich autentyzm, dom aukcyjny wypełnia się po brzegi. Jednak nikt nie domyśla się, jaką tajemnicę kryje purpurowy instrument.
Adam Lemp i jego cztery córki (Ann, Thea, Kay i Emma) borykają się z kryzysem finansowym i emocjonalnym.
Georgie Soloway (Dustin Hoffman) jest kompozytorem i od pewnego czasu odnosi w tej branży spore sukcesy. Jednak zaczyna się coraz częściej zastanawiać, jak długo jeszcze będzie dopisywało mu szczęście. Dręczy go to do tego stopnia, że popada w obsesję i udaje się do psychiatry. Jednak nie jest zadowolony z jego pomocy i zaczyna szukać zrozumienia wśród swoich przyjaciół. Ale i to nie odnosi pożądanego skutku. Udaje się więc do rodziców, gdzie dowiaduje się, że jego ojciec jest śmiertelnie chory.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…