Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje męski nagi tors, śnieg.
Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali
w tych filmach.
Zagadkowy tytuł oznaczający w dialekcie romańskim "pamiętam" znakomicie oddaje poetykę i nastrój tego obrazu. Jest to opowieść o jednym z miasteczek włoskiej prowincji w latach 1930 - 35, kiedy to największy wpływ na sytuację ówczesnych Włoch wywierał kościół i ideologia faszystowska. Przede wszystkim jest to jednak historia mieszkańców włoskiej prowincji - ludzi, których życie upływa obok głównych nurtów życia politycznego i społecznego. Jest to historia leniwego, zamkniętego w sobie, nieprzeniknionego życia włoskiej prowincji, historia obijactwa, mizernych uczuć, śmiesznych po trosze aspiracji i pragnień - mówił o swym filmie Fellini. Reżyser jest daleki od idealizowania wspomnień z dzieciństwa. Jego film jest w równej mierze krytyczny co szyderczy. A mimo to z każdego kadru przebija wzruszenie i czułość wobec spraw i ludzi tamtego świata. Wobec wspomnień, których okruchy uwiecznione zostały z niezwykłą siłą artystycznej wizji.
Spokojne życie Deadpoola (Ryan Reynolds) zostaje przerwane kiedy wraz z Wolverine'em z innego wymiaru (Hugh Jackman) muszą stawić czoła złowrogiej siostrze profesora Xaviera (Emma Corrin) i ochronić multiwersum.
Anora, młoda prostytutka z Brooklynu, dostaje szansę na historię o Kopciuszku, kiedy poznaje syna oligarchy i pod wpływem impulsu poślubia go. Gdy wiadomość dociera do Rosji, jej bajka staje się zagrożona, gdy rodzice wyruszają do Nowego Jorku, aby uzyskać unieważnienie małżeństwa.
Jednocześnie działacz, rewolucjonista, dandys, bandyta, lokaj czy bezdomny, był poetą gniewnym i wojowniczym, agitatorem politycznym i powieściopisarzem własnej wielkości. Życie Eduarda Limonowa, niczym szlak siarki, to podróż przez tętniące życiem ulice Moskwy i drapacze chmur Nowego Jorku, od zaułków Paryża po serce syberyjskich więzień drugiej połowy XX wieku.
Mistrz wagi ciężkiej Adonis Creed stara się zrównoważyć obowiązki rodzinne z niezachwianym pragnieniem, by stanąć do walki z synem człowieka, który zabił jego ojca.
Grupa tancerzy próbuje poznać granice możliwości swoich ciał. Podczas jednej z tanecznych sesji wpadają w trans i tracą kontakt z rzeczywistością. Budzą się wewnętrzne demony. Czy uda im się je poskromić?
Bridget to dziś zupełnie inna kobieta. Dobiega pięćdziesiątki, zamiast szelestu kartek w jej pamiętniku usłyszymy raczej odgłos stukania w klawiaturę laptopa. Tak, Bridget Jones idzie z czasem! Ok, może nie radzi sobie z tym doskonale, bo czas ten wpływa także na jej urodę, ale przy dobrym drinku staje się królową facebooków, instagramów, snapchatów i innych mediów społecznościowych.
Film przedstawia historię słynnego XVIII-wiecznego śpiewaka Farinellego (Stefano Dionisi), który w wieku 10 lat został poddany kastracji, aby zachować unikalną barwę głosu. Farinelli, a właściwie Carlo Broschi, był Włochem, który triumfy święcił w całej Europie, za czasów Hendla.
Film zachwyca sekwencjami występów Farinellego, podczas których kobiety są bliskie spazmów, mdleją. Jego występy odbywają się w najlepszych, bajecznie kolorowych salach operowych ówczesnej Europy. Publiczność jest ubrana w wykwintne stroje z epoki.
Rok 1948. Jacques-Yves Cousteau (Lambert Wilson), jego żona i synowie żyją jak w raju, w ładnym domu z widokiem na Morze Śródziemne. Ale Cousteau marzy o przygodzie. Dzięki wynalazkowi, który umożliwia nurkowanie i może oddychać pod wodą, odkrywa nowy świat. Teraz ten świat chce zbadać. I za to jest gotów poświęcić wszystko.