Filmy przyjęcie, bezrobocie

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje przyjęcie, bezrobocie. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Shirley mieszka z kapitanem Januarym, latarnikiem, który uratował ją, gdy jej rodzice utonęli. Agatha Morgan, pracownica opieki społecznej, decyduje, że dziewczynka powinna iść do szkoły z internatem, ale nasza bohaterka zostaje uratowana przez krewnych...
Młody mąż i ojciec Ted Kramer (Dustin Hoffman) kocha nie tylko swą rodzinę, ale i pracę, która pochłania mu większość czasu. Gdy pewnego wieczoru wraca do domu, jego żona Joanna (Meryl Streep) nie szczędzi mu gorzkich słów. Oświadcza mężowi, że go opuszcza i powierza mu opiekę nad ich sześcioletnim synem. Ted uczy się, jak być ojcem starając się nie zaniedbywać przy tym obowiązków zawodowych. Kiedy wydaje mu się, że zaczął się sprawdzać w nowej roli, Joanna powraca - chce odzyskać syna i nie ma zamiaru poddać się bez walki.

Wpadka

6,6
Komedia o tym, że nocna przygoda, pozornie bez zobowiązań może mieć nieoczekiwane konsekwencje, które skomplikują czyjeś plany na przyszłość nieoczekiwanymi obowiązkami rodzicielskimi. Allison Scott (Katherine Heigl) jest żyjącą w trybie przyspieszonym, 24-letnią wschodzącą gwiazdą dziennikarską, której pociąg się wykoleja z przyczyny przelotnej znajomości zawartej pod wpływem alkoholu z lekkoduchem Benem Stonem (Seth Rogen). Rezultatem tego jest klasyczna wpadka. Z perspektywą wyboru albo samotnego macierzyństwa albo głębszej relacji z ojcem ewentualnego potomka, Allison decyduje się dać szansę temu miłosnemu przypadkowi. Ben, człowiek niedojrzały i nieodpowiedzialny, którego nie w głowie stabilizacja i zakładanie rodziny zostaje skonfrontowany z przymusem podjęcia poważnej, życiowej decyzji: dać nogę natychmiast, czy zostać na rodzinnej fotografii? Próba zalotów do kobiety, z której wdzięków skorzystało się zeszłej nocy jest zadaniem nie najłatwiejszym i nieco absurdalnym, kojarzącym się raczej ze spożywaniem musztardy po obiedzie, niż z romantycznym okresem narzeczeńskim. Zwłaszcza, gdy w miarę jak się lepiej poznają okaże się, że zupełnie nie pasują do swojej bajki. Dodatkowo mają obok siebie niezachęcające przykłady bycia rodzicami. Czy powinni wspólnie wychować dziecko? Gdzie leży tajemnica szczęśliwego związku? Czy przypadkowa namiętność jest dobrym startem do wspólnego życia - na odpowiedź na to pytanie mają dziewięć pełnych zamieszania miesięcy.


Detroit, lata 60. Curtis Taylor (Jamie Foxx), sprzedawca samochodów, marzy o założeniu własnej wytwórni muzycznej. Potrzebuje talentu, odpowiedniego punktu muzycznego, który mógłby z sukcesem sprzedać. Na lokalnym konkursie talentów pojawiają się trzy przyjaciółki: Denna, Lorrell i główna wokalistka Effie. Pragną spełnić swoje marzenia i stać się sławne. Dostrzega je Curtis i załatwia im chórowy śpiew dla Jamesa "Thundera" Eaely'ego, który czaruje ludzi mieszanką soul i rock'n'rolla.

Tootsie

7,3
Michael Dorsey bez powodzenia szuka pracy. Pewnego dnia dostaje rolę kobiety Dorothy w telenoweli i zyskuje sławę, ale nikt nie wie, że jest on mężczyzną... Jego największym problemem jest to, że zakochał się w Julie Nichols i nie wiem jak jej to powiedzieć skoro wszyscy uważają go za kobietę.
Nikodem Dyzma, zredukowany urzędnik pocztowy z prowincjonalnego miasteczka, jak wielu bezrobotnych poszukuje pracy w Warszawie. Wymarzył sobie, że zostanie mandolinistą lub fordanserem, dlatego jak najcenniejszy rekwizyt przechowuje wytworny frak. Szczęśliwy traf otwiera przed nim nowe perspektywy. Znajduje na ulicy zaproszenie na raut rządowy i postanawia zaryzykować. Wyelegantowany idzie na bal, aby choć raz najeść się do syta. Podczas bankietu jeden z gości wytrąca mu z ręki talerz. Głodny i wściekły Dyzma robi mu głośną awanturę. Spodziewa się, że zostanie natychmiast wyrzucony na bruk. Tymczasem otrzymuje gratulacje i wyrazy uznania, między innymi od pułkownika Waredy i ministra rolnictwa Jaszuńskiego. Okazuje się, że zwymyślał dyrektora gabinetu premiera, niejakiego Terkowskiego, który ma wielu przeciwników politycznych. Nikodem Dyzma staje się bohaterem wieczoru, dygnitarze uznają go za jednego ze "swoich". Tak zaczyna się zawrotna kariera hochsztaplera. Dyzma bez namysłu korzysta z nęcącej propozycji Kunickiego, przyjmuje posadę administratora w jego dobrach.
James McAvoy wciela się w postać młodego chłopaka wywodzącego się z klasy robotniczej, który rozpoczyna naukę na eleganckim, prywatnym uniwersytecie dla młodzieży z wyższych sfer i czyni wysiłki, aby się do nich dostosować.
Podobno pieniądze szczęścia nie dają, ale wszyscy wiemy, że ich brak mało kogo nastraja do śmiechu. Kiedy więc trafia się ku temu okazja, czemu by nie wyciągać ręki po naprawdę dużą gotówkę...? Te trzy kobiety różni wszystko. Pochodząca z wyższych sfer Bridget (Diane Keaton) od zawsze zajmowała się jedynie domem i dziećmi, a życie na wysokim poziomie zapewniał jej doskonale zarabiający mąż. Nina (Queen Latifah), samotna matka, od lat ciężko pracuje, aby utrzymać siebie i synów. Młodziutka Jackie (Katie Holmes) to wolny duch, szalona dziewczyna z nadmiarem energii, bez zobowiązań i nie mająca nic do stracenia. Zrządzenie losu sprawia, że te jakże odmienne kobiety spotykają się w Banku Rezerw Federalnych, gdzie pracują na stanowisku... sprzątaczek. Wkrótce połączy je też plan wielkiego skoku na kasę.
Akcja rozgrywa się w Argentynie. Amerykański tancerz Robert Davis (Fred Astaire), po przegraniu całego majątku na wyścigach, przyjeżdża do Buenos Aires z pustymi kieszeniami. Szukając pracy, przypadkowo trafia do nocnego klubu, którego właścicielem jest milioner Eduardo Acuña (Adolphe Menjou). Człowiek ten ma jednak ważniejsze problemy: musi wydać cztery córki za mąż i to zgodnie z tradycją, po kolei: od najstarszej do najmłodszej. Właśnie trwają przygotowania do ślubu najstarszej córki. Dwie najmłodsze też mają narzeczonych, ale średnia, Maria (Rita Hayworth), nie myśli o małżeństwie. By skłonić dziewczynę do zmiany stanowiska, Eduardo wymyśla fortel, w którym główną rolę ma odegrać Robert.
Billy, młody fotograf jest homoseksualistą i prawdę mówiąc ma już dosyć "bycia innym". Zakochuje się w Gabrielu, kelnerze z pobliskiej restauracji i początkującym muzyku. Billy obawia się, że chłopiec jest heteroseksualny i nigdy nie odwzajemni jego uczucia. Fotograf jednak wpada na pomysł, by zainteresować Gabriela projektem, nad którym obecnie pracuje. Zachęca młodego kelnera, by był modelem do serii zdjęć przedstawiających słynne filmowe, męskie pocałunki.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…