Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje morderstwo, bariera językowa.
Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali
w tych filmach.
Pod koniec Wojny Secesyjnej, w nagrodę za swe bohaterskie czyny na polu walki – za które to poczytano m.in. mylnie odebraną próbę samobójczego ataku – porucznik Dunbar otrzymuje możliwość wyboru lokalizacji swojej dalszej służby. W ten sposób otrzymuje zadanie zmiany dotychczasowej obsady, przygotowania i utrzymania fortu, na dalekim zachodnim pograniczu Unii. W samotnej warcie towarzyszy mu jedynie pałętający się po prerii wilk – „Dwie Skarpety”, wyraźnie zaciekawiony obecnością człowieka. Kiedy w okolicy pojawiają się Indianie, początkowo z nieufnością podchodzą oni do „białego” człowieka. Z czasem jednak Dunbar zyskuje aprobatę plemienia, poznaje jego prawa i zwyczaje, by ostatecznie, jako „Tańczący z Wilkami” stać się jednym z ich braci.
Sara, nastolatka z Gwatemali, obcina włosy, przebiera się za chłopca i wraz z przyjaciółmi Juanem i Samuelem wyrusza w ekscytującą i niezwykle niebezpieczną podróż na osławionej trasie pociągami towarowymi do Los Angeles. Mają nadzieję na lepsze życie w USA, gonią za marzeniem nie zdając sobie sprawy, że może zupełnie nie być tym, czym się wydaje. Rodzące się uczucie do indiańskiego chłopca Chauka, którego Sara spotyka w drodze, przynosi gniew i rozgoryczenie. Jednak w konfrontacji ze śmiertelnym zagrożeniem ze strony bandytów i skorumpowanych stróżów prawa, grupa nastolatków dostaje solidną lekcję przyjaźni i lojalności.
Wiliam Foster, kilka dni temu stracił pracę. Teraz spieszy się na urodziny ukochaniej córki, a musi stać w korku. Do tego jeszcze żona wniosła pozew o rozwód i ograniczenie spotkań z córką. W Wiliamie w końcu coś pęka. Zostawia swój samochód i zaczyna iść piechotą. Kiedy sprzedawca w pobliskim sklepie, odmawia mu dostępu do telefony, rozwścieczony Foster demoluje jego sklep i z kijem baseballowym rusza dalej. Próbuje go zatrzymać detektyw Martin Prendergast, którego tylko godziny dzielą od upragnionej emerytury.
Autorka powieści przygodowych (Kathleen Turner) wyrusza do Południowej Ameryki na poszukiwania swej zaginionej siostry. Natychmiast wpada w tarapaty. Jej wybawcą jest zwariowany, brawurowy myśliwy (Michael Douglas). Teraz oboje muszą stawić czoła dziewiczej dżungli i jej dzikim mieszkańcom. Podczas pełnej akcji i humoru przygody dwójka niedawnych antagonistów znajduje prawdziwą miłość i... inne skarby.
Portier luksusowego hotelu odkrywa, że w jednym z pokoi popełniono morderstwo. Rozpoczyna śledztwo na własną rękę i najbardziej niebezpieczną przygodę swojego życia...
To trzeci film trylogii (pozostałe to Amores perros i 21 gramów). Na jego fabułę znowu złoży się kilka przemieszanych ze sobą historii, które będę zespolone przez wypadek. Całość rozgrywać będzie się w różnych krajach i różnych językach.
Ahmed Ibn Fahdlan zostaje posłem i musi opuścić Bagdad. W trakcie swojej wędrówki natyka się na wędrowne plemię wikingów. Nie mogąc odmówić swoim gospodarzom, zostaje trzynastym wojownikiem mającym uczestniczyć w wyprawie ratunkowej. Otoczony ludźmi których nie zna, w krainie która jest dla niego obca, musi pomóc swym sojuszników pokonać ich odwiecznego wroga.
Amistad jest nazwą statku transportującego niewolników do Nowego Świata w 1839 roku. Pasażerami są Afrykańczycy, którzy zostali uprowadzenia i zakuci w kajdany w ładowni statku. Podczas morskiej podróży przez Atlantyk, Cinque, który uprzednio był wodzem w afrykańskim plemieniu prowokuje bunt i wspólnie z innymi przejmują kontrolę nad statkiem. Kontynuują rejs w nadziei, że znajdą pomoc kiedy trafią na ląd. Zamiast tego, gdy osiągają wybrzeże Stanów Zjednoczonych zostają uwięzieni jako zbiegli niewolnicy. Nie znają angielskiego i wydaje się, że ich los jest przesądzony za zamordowanie swoich oprawców, kiedy prawnik o abolicjonistycznych przekonaniach decyduje się zając ich sprawą, argumentując, że są wolnymi obywatelami innego państwa, a nie niewolnikami. Sprawa w rezultacie opiera się o Sąd Najwyższy, gdzie John Quincy Adams wygłasza imponującą i elokwentną mowę obrończą prowadzącą do uwolnienia aresztantów.
Rok 1946. Do miasteczka w pobliżu Zielonej Góry przyjeżdża amerykańska komisja wojskowa, która ma się zająć zlokalizowaniem mogił lotników. Wśród nich jest kierowca Norman, który poznaje Emilię. Czterdziestoletnia kobieta robi duże wrażenie na Amerykaninie. Widać, że jest nią wyraźnie zainteresowany… Kiedy Norman proponuje Emilii wyjazd do Stanów, ona nie może zdecydować się ze względu na chorą matkę…