Filmy wehrmacht

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje wehrmacht. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Florencja, lato 1944 roku. Miasto zajęte przez Niemców. Zostaje ogłoszony alarm wywołany przez samolot amerykański. Kapitan Hans Vogel (Francis Blanche) zestrzeliwuje go. Amerykański pilot major Bill Hocks (Jess Hahn), katapultuje się. Major ląduje w w klasztorze. Pilotowi starają się pomóc właścicielka restauracji, piosenkarka Rita (Rita Pavone) i roztargniony profesor Giuliano Fineschi (Terence Hill). Uciekają motocyklem - trójkołówką, a za nimi żądny złapania Amerykanina kapitan Vogel.
Austria, lata 30. Nazistowscy propagandziści konsekwentnie udowodniają, że nic nie oprze się sile prawdziwych aryjczyków. Kolejnym wyzwaniem dla „wyższej rasy” ma być rozwiązanie „ostatniego problemu w Alpach”, czyli wejście na niezdobyty do tej pory szczyt Eiger. Jego północna ściana, Nordwand, ze względu na tragiczne żniwo, jakie zbiera, zwana jest „Ścianą Śmierci”. Dwaj młodzi niemieccy śmiałkowie Toni Kurz (Benno Fürmann) i Andi Hinterstoisser (Florian Lukas) decydują się zaatakować skalistą górę. W ślad za nimi rusza konkurencyjna para austriackich alpinistów. Przedstawiciele niemieckich władz, mediów i śmietanki towarzyskiej przez specjalne lunety obserwują kolejne etapy ekstremalnej wspinaczki. Niestety, wkrótce to, co miało być kolejnym symbolem potęgi wielkich Niemiec zamieni się w tragiczną walkę o przeżycie...
Końcówka II wojny światowej. Clemens zostaje wysłany na front wschodni, gdzie trafia do niewoli. Film pokazuje katorżniczą pracę w obozie jenieckim, z którego teoretycznie nie ma ucieczki. Clemens Forell przebył tysiące kilometrów ścigany przez komendanta obozu. Po drodze do domu spotkał ludzi, którzy nie raz uratowali mu życie. Niektórzy chcieli go także później zabić. Byli jednak i tacy, którzy ukrywając go - ryzykowali własnym życiem. Film pokazuje człowieka, który przysiągł sobie, że wróci do domu i konsekwentnie realizuje swój zamiar - mimo wszelkich trudności i oprawcy, który cały czas depcze mu po piętach.


Główny bohater tej opowieści to dezerter Robert, który zbiegł z niemieckiej armii. Chłopak ukrywa się w jednej ze śląskich kopalni. Tropi go hauptsturmfuhrer Franz Steiner. Czy Robertowi uda się wywieść w pole gestapowca?
Pierwowzorem scenariusza jest powieść Wacława Bilińskiego "Koniec wakacji". Sierpień 1939. Incydenty na granicach. Ernst Hoffman, młody żołnierz Wermachtu, nocą potajemnie przekracza granicę. Kiedy prosi o wysłuchanie pułkownika wojska polskiego, ten mniema, że to kolejna niemiecka prowokacja. Utwierdza go w tym przekonaniu informacja o rychłym rozpoczęciu wojny, jaką mu przekazuje młody Niemiec. Czy Ernst Hoffman rzeczywiście jest dezerterem, który ucieka ze swojego kraju, bo nie chce mieć nic wspólnego z tym, co się tam dzieje?
II wojna światowa. Jack, Tom, Nicholas zbiegają z niemieckiego obozu wojennego. Tylko Nicowi udaje się uciec pogoni. Niemcy chwytają Toma i Jacka, i przenoszą ich do więzienia o zaostrzonym rygorze na zamku Colditz. Wydostanie się z fortecy graniczy z cudem. Mimo to Jack i Tom podejmują kolejne próby. Tymczasem Nick dociera do Anglii, gdzie zostaje skierowany do jednostki, której zadaniem jest pomaganie jeńcom w ucieczce.
W okupowanej Francji, należący do Ruchu Oporu inżynier Philippe Gerbier zostaje zdradzony i wydany nazistom. Po ucieczce dołącza do swoich w Marsylii, gdzie stara się doprowadzić do egzekucji zdrajcy. Film ukazuje nieustraszonych bojowników podziemia w sytuacjach niejednoznacznych moralnie, w których honor przestaje być wartością absolutną. O realizmie obrazu świadczy fakt, że zarówno autor powieści, która stanowiła podstawę dla scenariusza, Joseph Kessel, jak i reżyser filmu należeli do "Armii Cieni".
Druga wojna światowa. Bezdzietne małżeństwo z czeskiego miasteczka ukrywa w swoim domu młodego Żyda. Aby uniknąć zdemaskowania, wprowadzają w życie pewien ryzykowny pomysł.
22 września 1939 roku – Brześć nad Bugiem. Oto po ulicy Unii Lubelskiej wspólnie paradują pancerne oddziały Wehrmachtu i Armii Czerwonej, a na trybunie honorowej ramię w ramię stoją słynni dowódcy obu wojsk: generał Heinz Guderian i kombrig Siemion Kriwoszein. Jaka droga wiodła do tego spotkania? Jakie były szanse Polski w starciu z dwoma zbrodniczymi reżimami? Kto naprawdę rozpętał drugą wojnę światową?
Film przedstawia odejście niemieckiej armii z Paryża w 1944 roku oraz zmagania różnych frakcji francuskiego ruchu oporu, aby odzyskać kontrolę w stolicy.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…