Filmy warszawa, prowincja

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje warszawa, prowincja. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Mostowiakowie to wielopokoleniowa rodzina – są tu dziadkowie: Lucjan i Barbara, czwórka ich dorosłych dzieci: Maria, Marta, Marek i Małgorzata, którzy mają już swoje własne ogniska domowe. Członków rodziny łączy niegasnąca miłość i zrozumienie. Dzieci nieustannie znajdują oparcie w dziadkach, bez względu na wagę spraw, czasem zabawnych, często jednak bardzo poważnych. Są dla siebie nawzajem podpora i zachętą, zarówno dzieci dla rodziców jak i dla starszego pokolenia. Choć i w tej rodzinie zdarzają się spory a nawet kłótnie – mimo to potrafią znaleźć rozwiązanie do przyjęcia przez wszystkich. To miłość sprawia, że rodzina jest silna.
Z wiejskiej prowincji w sobotę przyjeżdżają pociągiem do stolicy trzy panienki. Chcą się zabawić, ale w podtekście, głównym zamiarem jest poznanie kandydatów na przyszłych mężów. Dają się poderwać w kawiarni na Krem Sułtański dwóm panom, którzy przedstawiają się jako "Inżynier" i "Magister". Razem ruszają w miasto…
Młody poeta i piosenkarz, Leopold Górski, jest zatrudniony w warszawskiej stacji pomp, zwanej „Grubą Kaśką”. Otrzymuje od zakładowego sekretarza partii specjalne zadanie. Ma sprawić, by poprawiła się wydajność pracy w brygadzie majstra Wierzchowskiego.


Historia o tym jak niespodziewane wzbogacenie się może odmienić życie. Rodzina Grzybków otrzymuje ogromny spadek z Ameryki i od razu zaczynają korzystać z życia. Wyjeżdżają całą rodziną do Warszawy, aby zakosztować światowego życia. Nie zważają przy tym na uczucia własnej córki, która zostawia w miasteczku ukochanego Janka - ubogiego urzędnika.
Aneta, urocza dziewczyna ze wsi pod Białymstokiem, przyjeżdża do stolicy, by objąć kultową warszawską restaurację, którą niespodziewanie dziedziczy po ojcu, znanym i cenionym restauratorze. Anecie trudno zaaklimatyzować się w Warszawie, zagubiona w wielkim mieście ze swoim tanim telefonem i w niemodnych butach, zamiast przejąć restaurację, zatrudnia się w niej w roli pomocy do zmywania. W ten sposób chce poznać współpracowników, realia pracy w gastronomii i rytm życia w wielkim mieście. Osoby pracujące w restauracji i jej goście to galeria wyrazistych, czasami dziwacznych osobowości o silnym potencjale komicznym. Kontakt z nimi to dla Anety odkrycie zupełnie nowego świata - ale też wielka kulinarna inspiracja. Szybko okazuje się, że dziewczyna ma wrodzony talent do gotowania, który wykorzystuje nie tylko w restauracji, ale także na swoim autorskim vlogu kulinarnym.
Odstawiony we frak bezrobotny nędzarz Nikodem Dyzma stara się o pracę fordansera w warszawskim nocnym lokalu. Jednak właściciel oświadcza, że Dyzma jest prowincjuszem i nie daje mu angażu. Szczęśliwym trafem Dyzma znajduje na ulicy zaproszenie na bal wyższych sfer. Idzie tam z zamiarem oddania zaproszenia właścicielowi, licząc na suty napiwek. Przez omyłkę służący biorą go za ważnego gościa i wpuszczają na raut. Tam chamskie zachowanie Dyzmy otwiera mu drzwi do oszałamiającej kariery.
Z głębokiej prowincji przyjeżdża do Warszawy siedemnastoletnia Krysia. Jest osamotniona po śmierci matki i liczy na pomoc dalekiej rodziny. Gdy ta zawodzi, „smarkulą” zaopiekuje się para przyjaciół: taksówkarz Florek i lekarz Bogdan. Każdy na swój sposób zajmuje się edukacją Krysi. Florek zapoznaje ją z tajnikami zawodu kierowcy, Bogdan pomaga przygotować się do matury. W niedługim czasie sympatyczną dziewczyną zainteresuje się jeszcze jeden mężczyzna, młody oficer marynarki – Jurek. Ulegając prośbom zakochanego marynarza, Krysia zgadza się na małżeństwo.
Powikłane losy dwóch kobiet, które muszą walczyć przeciwnościami rzucanymi im przez los. Teresa i Linka występują razem w kabarecie, gdy ten upada, muszą szukać pracy w prowincjonalnym miasteczku. Tam nie zagrzewają długo miejsca, ponieważ teatrzyk nie wytrzymuje próby czasu, a Linka nie występuje z powodu ciąży. Zastanawia się nad jej przerwaniem, jednocześnie planując powrót do Warszawy, gdzie pozostał ojciec dziecka.
Rafał Wilczewski, nauczyciel historii w warszawskim liceum, po konflikcie z jednym z uczniów wyjeżdża do prowincjonalnego miasteczka. Zostaje tam wychowawcą klasy. Chcąc zaimponować niezdyscyplinowanym uczniom, opowiada nieprawdziwą historię swych bohaterskich czynów z czasów II wojny światowej…
Uderz w stół, a nożyce się odezwą! Nikodem uderza, tyle że nie w stół, a w dyrektora gabinetu premiera Terkowskiego. Ten spontaniczny akt odwagi pomieszanej z głupotą przysparza mu nowych przyjaciół i sprzymierzeńców. "W trimiga", jak zwykł mawiać, staje się "mężem opatrznościowym polskiej gospodarki" pożądanym przez kobiety i podziwianym przez mężczyzn!
Słowa kluczowe

Proszę czekać…