Filmy relacja mężczyzna-kobieta, religia, relacja mąż-żona

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje relacja mężczyzna-kobieta, religia, relacja mąż-żona. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Alex Whitman jest architektem, pochodzi z zamożnej rodziny w Nowym Jorku. Powodzi mu się dobrze, szybko robi karierę zawodową, ma również powodzenie u kobiet. Pewnego dnia, będąc służbowo w Las Vegas, przypadkowo poznaje uroczą meksykankę, Isabel Fuentes. Spędzają ze sobą upojną noc i rozstają się, a po trzech miesiącach dziewczyna odwiedza Alexa z nowiną, że jest w ciąży. Wkrótce młodzi decydują się na małżeństwo. Fakt ten bulwersuje obie rodziny...
Niemiecka psychoterapeutka Doris, wychowująca samotnie dwójkę dzieci, zakochuje się w tureckim policjancie Metinie, który również wychowuje dwójkę nastolatków. Kiedy ta niemiecko-turecka rodzina zamieszkuje pod jednym dachem, każdy z jej członków musi odnaleźć swoje miejsce w nowej, niecodziennej sytuacji. Czy pomimo odmienności kulturowej i światopoglądowej uda im się stworzyć prawdziwy dom?
Kanwą scenariusza stały się wojenne wspomnienia Salomona Perela - Żyda z Saksonii. Jego rodzina uciekając przed faszystowskimi prześladowaniami emigruje do Polski. Rozpoczyna się wojna. Salomon, uciekając przed Niemcami, trafia do sierocińca w Grodnie. Tu wstępuje do organizacji komsomolskiej, której staje się aktywnym działaczem. Kiedy wpada w ręce Niemców, ci dziwnym zbiegiem okoliczności uznają go za Aryjczyka w czystej postaci. Salomon robi wszystko, aby prawda o jego pochodzeniu nie wyszła na jaw. Zostaje gorliwym zwolennikiem ideologii hitleryzmu, a nawet bohaterem wojennym. Wkrótce zwierzchnicy doceniając jego zasługi wysyłają go do elitarnej szkoły Hitlerjugend…


Historia trzech przyjaciół, którzy decydują się na założenie fabryki włókienniczej.
Oparta na bestsellerowej powieści Philippy Gregory pasjonująca opowieść o miłości, intrydze i zdradzie, rozgrywająca się na tle burzliwych wydarzeń w XVI-wiecznej Anglii. Kiedy tajemnicą poliszynela staje się rosnąca niechęć króla Henryka VIII do małżonki Katarzyny Aragońskiej, seniorzy rodu Boleyn obmyślają chytry plan, jak podwyższyć status i wpływy rodziny na dworze. Dwie młode i wykształcone siostry – Anna (Natalie Portman) i Maria (Scarlett Johansson) mają zabiegać o względy króla (Eric Bana (I)), tak, by wybrał jedną z nich na swą kochankę. Jego serce zdobywa Maria, która zostaje królewską nałożnicą i rodzi mu syna. Jednak przebiegła i chorobliwie ambitna Anna nie ustaje w walce o przychylność władcy. Bez skrupułów i metodycznie realizuje swój plan: ma zamiar zostać królową Anglii.
Ameryka, lata 30. ubiegłego wieku. Ostateczna bitwa pomiędzy siłami Dobra i Zła zbliża się nieubłaganie, a Ben Hawkins i Brat Justin staną w tym starciu, by walczyć przeciwko sobie. Po śmierci matki 18-letni Ben Hawkins, oskarżony o morderstwo członek gangu, znajduje schronienie w podróżującej po kraju trupie cyrkowców, której szefem jest tajemniczy mężczyzna nazywany przez podwładnych "Dyrektorem". Od tej pory towarzyszami Hawkinsa będą między innymi karzeł, kobieta z brodą oraz siostry syjamskie. Jednak i Ben okazuje się osobą wyjątkową. Chłopak odkrywa u siebie zdolność uzdrawiania ludzi. Wydaje się, że dzięki niemu Dobro wreszcie zagości w umęczonym Wielkim Kryzysem kraju. Jednak Dobro nie może istnieć bez Zła... W kalifornijskim mieście Mintern nikczemny brat Justin Crowe zaczyna doświadczać apokaliptycznych wizji i snów. Duchowny jest przekonany, że oto przemówił do niego sam Bóg. Kiedy więc do Mintern przybywa uzdrowiciel Ben Hawkins, brat Jenkins bierze go za wysłannika szatana i wypowiada mu wojnę. Niebawem obaj przekonają się jednak, że są elementami toczącej się od wieków wojny pomiędzy siłami Dobra i Zła.
30 stycznia 1972 roku z przedmieść Derry (zamieszkanego w większości przez katolików) w Irlandii Północnej wyruszył pokojowy marsz zorganizowany przez społeczny ruch Civil Rights. Protestujący zamierzali dotrzeć do centrum miasta, gdzie miał odbyć się wiec. Mimo starań organizatorów nie udało się uniknąć starć z brytyjskim wojskiem, w których zginęło 14 osób. To wydarzenie, nazywane dziś Krwawą Niedzielą, stało się punktem zwrotnym w historii wielowiekowego konfliktu między Irlandczykami, którzy w większości są katolikami, a Brytyjczykami, wśród których przeważają protestanci.

Anonimus

6,8
Rozgrywający się w politycznej, elżbietańskiej Angliii, Anonimus podejmuje temat od lat zaprzątający umysły zarówno naukowców jak i najznamienitszych twórców. Kto tak naprawdę stworzył dzieła przypisywane Williamowi Szekspirowi? Film Anonimus przedstawia jedną z możliwych odpowiedzi, skupiając się na czasach, kiedy to skandaliczne intrygi polityczne, zakazane romanse na królewskim dworze oraz knowania chciwej szlachty żądnej władzy były tematem dramatów prezentowanych w jednym z najbardziej nieoczekiwanych miejsc: na londyńskich deskach teatralnych.

Ali

7,0
Pełna rozmachu opowieść o jednej z najbardziej kontrowersyjnych postaci współczesnego sportu. Przez jednych kochany, przez innych obrzucany obelgami, Cassius Clay to człowiek, którego siła sięgała daleko po za bokserski ring. Kiedy przechodząc na Islam przybrał nazwisko Muhammed Ali, stał się celem nieustannych ataków. Jednak nie ugiął się nawet pod naciskami władz, którym nie podobała się jego postawa wobec wojny w Wietnamie oraz radykalne poglądy w sprawach społecznych.

Czekolada

7,4
Do niewielkiego, spokojnego miasteczka o nazwie Lasquenet, przyjeżdża Vianne wraz ze swoją córką Anouk. Kobieta otwiera sklep z czekoladą. Jej liberalne poglądy nie wszystkim się podobają. Niektórzy z mieszkańców robią wszystko, by przepędzić ją z miasta. Wkrótce w życiu Vianne pojawia się przystojny Roux...
Słowa kluczowe

Proszę czekać…