Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje śmierć, bariera językowa.
Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali
w tych filmach.
To trzeci film trylogii (pozostałe to Amores perros i 21 gramów). Na jego fabułę znowu złoży się kilka przemieszanych ze sobą historii, które będę zespolone przez wypadek. Całość rozgrywać będzie się w różnych krajach i różnych językach.
Ahmed Ibn Fahdlan zostaje posłem i musi opuścić Bagdad. W trakcie swojej wędrówki natyka się na wędrowne plemię wikingów. Nie mogąc odmówić swoim gospodarzom, zostaje trzynastym wojownikiem mającym uczestniczyć w wyprawie ratunkowej. Otoczony ludźmi których nie zna, w krainie która jest dla niego obca, musi pomóc swym sojuszników pokonać ich odwiecznego wroga.
Londyn. Starsza kobieta z Chin żyje wspomnieniami o swoim zmarłym niedawno synu. Jej spokój przerywa pojawienie się obcego człowieka. Richard, który również bardzo przeżył śmierć chłopaka, spróbuje nawiązać z nią kontakt. Ze względu na barierę językową i kulturową nie będzie to jednak łatwe.
Amerykańska para Roy (Woody Harrelson - Urodzeni mordercy) i Jassie (Emily Mortimer - Wszystko gra) podróżują legendarną koleją transsyberyjską z Chin do Moskwy. W pociągu spotykają inną parę - tajemniczego i uwodzicielskiego Carlosa (Eduardo Noriega - 8 części prawdy) i jego enigmatyczną dziewczynę Abby (Kate Mara - Strzelec). Od tej pory spokojna podróż przeradza się w mrożący, podstępny pościg z morderstwem w tle. Ścigani przez dwóch skorumpowanych policjantów (Ben Kingsley - Sexy Beast i Thomas Kretschmann - Pianista) szybko zdają sobie sprawę, jak mylne były ich pierwsze wrażenia o spotkanych w pociągu osobach.
W pierwszych latach XVII wieku Północna Ameryka wygląda tak samo, jak przez minione 5 000 lat. Na olbrzymim, bogatym w lasy i zwierzynę terenie mieszka wiele różnorodnych i żyjących w zgodzie z przyrodą plemion zachowujących miedzy sobą wątły rozejm. Niewiele trzeba, aby go zerwać. Wiosną, w kwietniu 1607 roku do brzegów Wirginii przybijają trzy okręty wraz ze 103 osobami na pokładzie. Przybyli z Anglii, by dla zatrudniającej ich firmy - Virginia Company, założyć w Nowym Świecie - jak wtedy określano Amerykę - pierwszą brytyjską kolonię. Wśród pasażerów jednego ze statków jest buntowniczy, 27-letni John Smith (Colin Farrell). Weteran wielu europejskich wojen jest skazany na śmierć za niesubordynację, ale kiedy tylko statki przybijają do brzegu zostaje ułaskawiony przez kapitana Christophera Newporta (Christopher Plummer). Newport wie, że Nowy Świat kryje w sobie wiele niebezpieczeństw i tylko od doświadczonego oraz niestroniącego od ryzyka Smitha może zależeć bezpieczeństwo przyszłej kolonii.